UWAGA!

SP 11 odkrywa tajemnice recyklingu

 Elbląg, SP 11 odkrywa tajemnice recyklingu
fot. nadesłana

Piękny, choć pochmurny wtorkowy dzień 14 października klasa IV c Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 postanowiła spędzić z wizytą w Zakładzie Utylizacji Odpadów.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania nas przez panią Martę, która do końca wizyty była nam gospodarzem i przewodnikiem po zakątkach zakładu. Następnie każdy z uczestników mógł pochwalić się tym co już wie na temat segregacji odpadów oraz ich przetwarzania. Okazało się, iż nasza wiedza jest całkiem spora, a wszystkich dodatkowych informacji dostarczyły nam filmy oraz ciekawe opowieści pani Marty.
       Przyszedł i czas na zabawę, klasa podzielona została na grupy i na ogromnej grze planszowej walczyła o zwycięstwo, odpowiadając na pytania dotyczące recyklingu. Po tych zmaganiach każdy miał okazję sprawdzić czy wie, które odpady trafiają do pojemników o różnych kolorach.

 


       Na koniec naszej wizyty nie zabrakło zwiedzania Zakładu. Uczniowie zostali zapoznani z drogą jaką poruszają się śmieci, aż do ich przetworzenia oraz czasem rozkładu poszczególnych odpadów.
       Pragniemy z całego serca podziękować Zakładowi Utylizacji Odpadów za super ciekawą lekcję i możliwość oglądania procesów recyklingowych z bliska. Dziękujemy również pani Marcie za cierpliwość i okazaną serdeczność, a naszych kolegów i koleżanki zachęcamy do wzięcia udziału w takiej lekcji.
      

uczniowie klasy IV c i opiekunowie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama