UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SP 4: Jak junior z seniorem

 
Elbląg, Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem seniorów
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem seniorów (fot. SP 4)

Ciekawą inicjatywę dla seniorów z naszego miasta zaproponowali uczniowie i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Dzieci zaprosiły swoich dziadków i babcie (i nie tylko) na zajęcia sportowe, komputerowe i gospodarcze. Tak powstał projekt „Od juniora do seniora”

- Uruchamiamy Klub Aktywności Osób Starszych „Od juniora do seniora”. Liczymy na nawiązanie fajnych relacji z osobami starszymi, których zapraszamy do współpracy i na zajęcia – mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.
       Na seniorów czekają: sekcje sportowa (prowadzona przez dyrektora szkoły), komputerowa i gospodarcza. Każda sekcja zaprasza na zajęcia raz w tygodniu, w sumie więc seniorzy mają okazję spędzić w szkole co tydzień trzy godziny. Chętnych nie brakuje. - Wnuk chodzi do tej szkoły i mnie namówił. Zapisałam się do sekcji komputerowej. Jakieś podstawy już mam, ale może nauczę się czegoś nowego – mówiła jedna z uczestniczek pierwszych zajęć.,
       Na wtorkowych zajęciach (z założenia organizacyjnych) na uczestników czekała policja (a konkretnie nadkomisarz Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń), Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. seniorów oraz miejski rzecznik konsumentów Patrycja Kućmańska.
       Nadkomisarz Marek Cieślak przestrzegał zebranych przed oszustwami metodą „na wnuczka” i jej wariantami. Radził jak najlepiej się bronić się przed próbami wyłudzenia. - Przestępcy dzwonią na numery stacjonarne i przeważnie w godzinach przedpołudniowych, wtedy gdy rodzina potencjalnej ofiary jest w pracy – przestrzegał nadkomisarz Marek Cieślak.

  Elbląg, SP 4: Jak junior z seniorem
(Fot. SP4)


       Teresa Urban przedstawiła podstawowe informacje o elbląskiej Karcie Seniora i Kopercie życia dla seniorów. - Koperta to informacja dla ratowników medycznych, na co właściciel koperty jest chory, na co uczulony. Taka koperta powinna znajdować się w lodówce osoby starszej – wyjaśniała Teresa Urban, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów.
       Miejski rzecznik konsumentów Patrycja Kućmańska uwrażliwiła uczestników spotkania na kwestię zawierania umów w domu lub na pokazach.
       Takie spotkania będą organizowane co miesiąc (po za cotygodniowymi działaniami sekcji Klubu). Na razie zaplanowano jeszcze dwa (w maju i czerwcu), a we wrześniu inaugurację nowego cyklu. - Szkoła uczestniczy w programie CEO [Centrum Edukacji Obywatelskiej – przyp. red.], „Klasa 2.0”, w którym jednym z elementów jest realizacji współpracy lokalnej. I jednym z takich działań, które podjęliśmy, jest nawiązanie współpracy z osobami starszymi – wyjaśnia Hanna Szuszkiewicz.
       Projekt potrwa (na razie) do czerwca. We wrześniu organizatorzy planują wznowić działalność klubu.
      
       Zajęcia w sekcjach tematycznych:
      
sekcja gospodarcza (zajęcia kulinarne, ogrodnicze, majsterkowanie, rękodzieło) – poniedziałki 15:45
       sekcja sportowa – wtorki 15:45
       sekcja komputerowa – czwartki 15:45
      
       Spotkania z serii „O sprawie przy kawie”:
      
9 maja – przedstawienie „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu klas III i spotkanie z fizjoterapeutą
       6 czerwca - spacer z przewodnikiem pod hasłem „Elbląg wczoraj i dziś”.
      


       Patronat medialny nad Klubem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama