UWAGA!

SP 4 też świętowała

 
Elbląg, SP 4 też świętowała
(fot. nadesłana)

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu, z uwagi na służbowe obowiązki szczególnego gościa ppłk Krzysztofa Klina, dowódcy 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego, miały miejsce 13 listopada.

Rozpoczęły się patriotycznym montażem słowno-muzycznym przypominającym drogę Polaków do wolności. Dla wszystkich zgromadzonych – uczniów, rodziców i nauczycieli SP4, emerytowanych dyrektorów Danuty Wiatkin i Henryka Stelli, także absolwentów placówki - stał się on wspaniałą lekcją historii i okazją do wzruszenia. Odświętnie ubrane dziewczęta i chłopcy w polskich mundurach wojskowych z przejęciem recytowali wiersze i nucili pieśni.
       Kolejnym punktem niecodziennej uroczystości było samodzielne wykonywanie przez uczniów, nauczycieli i gości kotylionów w biało-czerwonych barwach, symbolizujących wolną ojczyznę. Tak przystrojeni uczniowie klas IV-VI w drugiej artystycznej części obchodów wykonywali pieśni, które wędrowały z polskim wojskiem przez lata trudnej i krwawej walki: „Pierwszą kadrową”, „Pierwszą brygadę” i inne. Pięknie swój utwór zaprezentowali zwłaszcza uczniowie klasy II a – ubrany w wojskowe bluzy oddział „Sokołów”. Gwoździem programu stał się wspólny występ gości, rodziców i nauczycieli, którzy wykonali utwór „Serce w plecaku”.
       Ten szczególny dla SP 4 dzień uwieńczyło spotkanie uczniów z emerytowanymi nauczycielami i absolwentami placówki z cyklu „Szkolnych wspomnień czar”. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy z przeszłości szkoły, które przekazali im zaproszeni goście.
      
SP 4
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Fajna szkoła. Za moich czasów, ,między Bogiem, a Partią. .. ., ,. To już. .. .. dziesiąt lat temu. Pozdrowienia dla dzisiejszych uczniów, absolwentów i kadry ( naszej Pani ). .. .. Życzę sukcesów. .. .na wszystkich drogach Waszego życia. .. .. To były wspaniałe chwile!
  • Patologiczna szkoła. Baba od plastyki wbijała obcasa w stopy, od biologii biła uczniów aż dostała sama, od muzyki płakała na prawie kazdej lekcji, wuefiści znęcali się nad uczniami, historyczka była strasznie zawzięta, polonistka miała jakiś swój świat i robiła na polskim lekcje muzyki z utworami Grechuty, Dyrektorka Pani K. sadystka.
  • .. .. to chyba kilkadziesiąt lat pożniej. .. ..
Reklama