UWAGA!

Spacer z przewodnikiem po Dębinie

 Elbląg, Spacer z przewodnikiem po Dębinie
fot. nadesłana

W sobotę, 16 kwietnia odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Organizatorzy zaprosili przybyłych gości na spacer z przewodnikiem po wsi Dębina, koło Nowego Stawu.

W rolę przewodnika wcielił się Marek Kownacki, który prowadził grupę ponad osiemdziesięciu osób uliczkami Dębiny. Turyści zobaczyli najciekawsze obiekty zlokalizowane w centrum wsi – w tym dom w tzw. „rybią łuskę”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przewodnik przybliżył też historię wsi, przedstawiając miejsca, w których znajdowała się np. stara mleczarnia czy lokalizując teren nieistniejącego już cmentarza. Największą atrakcją było jednak zwiedzanie starych, prywatnych zagród, w skład których wchodzą misternie zdobione domostwa i zabudowania gospodarcze. Turyści odwiedzili trzy tego rodzaju miejsca, zaglądając, dzięki gościnności właścicieli, do wnętrz obiektów. Dorośli uczestnicy docenili możliwość porozmawiania z gospodarzami, a dzieci cieszyły się z bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Wszystkie trzy zagrody były jednocześnie interesującym wyzwaniem dla przybyłych na wycieczkę fotografów, poszukujących autentycznych, wiejskich klimatów.
       Wycieczka, po wcześniejszym spacerze wiejską dróżką w otoczeniu pól, zakończyła się na Rancho w Dębinie, gdzie turyści zwiedzili wiekowy dom oraz małe muzeum starych przedmiotów. W maju odbędzie się kolejna wycieczka z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Więcej informacji wkrótce na stronie.
      
Marta Antonina Łobocka, prezes Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to gdzie był ten cmentarz, którego już nie ma?
  • News weekendu. Bije na głowę to, co wydarzyło się w ten weekend w odległym od Elbląga o 30 km Malborku. Dębina - 4 drewniane domy na krzyż, zjechało się wielkomiejskie towarzystwo z dziatwą podziwiającą żywy inwentarz i robi się z tego wielki nadmuchany balon. Portel. pl ogarnijcie się :)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Marudny(2016-04-18)
Reklama