UWAGA!

Spalasz śmieci? Będzie kontrola

 
Elbląg, Spalasz śmieci? Będzie kontrola
(fot. Straż Miejska w Elblągu)

W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców dotyczącymi spalania odpadów w piecach domowych funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzają kontrole palenisk. Do jakich wniosków doszli? Problem spalania śmieci w piecach, dużego zadymienia oraz nieprzyjemnego zapachu istnieje. Kontrole będą kontynuowane.

W czwartek (9 lutego) miały miejsce dwie interwencje dotyczące spalania odpadów na terenach, gdzie prowadzone są działalności gospodarcze. W pierwszym przypadku właściciel firmy spalał w piecu opony i opakowania po olejach silnikowych za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Natomiast w drugim przypadku mężczyzna rozpalił przed firmą ognisko, w którym spalał hydrauliczne rury PCV, butelki plastikowe czy stare ubrania robocze. W tej sytuacji strażnicy sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, ponieważ sprawca odmówił przyjęcia mandatu.
       Należy podkreślić, że zarówno art. 379 ust. 6 Prawo Ochrony Środowiska, jak i art. 10 Ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska stanowią, iż kontrolowana osoba fizyczna jest obowiązana umożliwić przeprowadzenie kontroli. Niepoddanie się kontroli w zakresie ochrony środowiska wypełnia znamiona przestępstwa zakłócenia kontroli ekologicznej określonego w art. 225 Kodeksu Karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3. W sytuacji, gdy właściciel posesji odmawia wpuszczenia funkcjonariuszy Straży Miejskiej, na miejsce wzywana jest Policja.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I bardzo dobrze. Brak słów na smród z kominów jak się spaceruje po osiedlach gdzie są jeszcze stare domki jednorodzinne. Jakieś resztki z obiadów, tworzywa, wszystko wrzucają do pieca, ale nie pomyślą że trują i siebie i tych w koło.
 • Siebie niech trują, ich sprawa. Najgorsze właśnie, że trują innych.
 • To wszystko jedna ściema. Urząd Miasta nie ma żadnej komórki, która miałaby się tym zajmować. Straż Miejska nie przyjedzie wieczorem, bo już nie pracują. A własnie wtedy patologia spala śmieci. Mam ten problem z sąsiadem i nic nie mogę zrobić, bo wszyscy odsyłają mnie do kogoś innego. Ochrona środowiska w UM jest i tyle, nic nie robią. A można wziąć wymazy z pieca, po których ewidentnie widać, że ktoś palił nie tym co trzeba. Tak samo Zarządzanie Kryzysowe, są tylko po to żeby emeryci odebrali telefon i przekazali numer do kogoś innego lub powiedzieli, że od tego nie są. Dziennikarzom proponuję wziąć się za robotę i zrobić dziennikarskie śledztwo jak to funkcjonuje naprawdę, a nie siedzicie w ciepłym biurze i tylko kopiujecie informacje. Ja już nie mam siły na beton urzędniczy.
 • jakim trzeba być sku. .. .em aby palić takim g i wiedząc że to powoduje raka u ludzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  dfsdfa(2017-02-10)
 • @mamdość - mamdość. Pianka do okien i zapchaj komin sąsiadowi. Święty spokój. Może się cep nauczy.
 • Narutowicza śmierdzi oponami i plastikiem
 • Grunwaldzka 88
 • polecam skontrolować stare domki w sąsiedztwie budynku przy ul. Żyrardowskiej 73
 • Bez nakazu to mogą sobie pocałować klamkę to raz, naukę trzeba rozpocząć od żłobka to może przyniesie jakiś efekt.
 • i co z tego, ze wezwą policję?policja NIE MA prawa wejsc bez nakazu
 • Od kilku lat istnieją dwa, wiodące o "prym" w zasmrodzaniu (zaczadzaniu) okolicy obozy: >Sadowa vs Grottgera
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Poliszynel(2017-02-10)
 • @mamdość - @mamdość - Polskie Państwo istnieje tylko teoretycznie i to samo jest z urzędami !!! Nie wydaje się państwu, że dość już tej bezradności jak i lenistwa urzędów odpowiedzialnych za taki stan???
Reklama