Spartakiada żandarmów

W Mińsku Mazowieckim odbyła się V Spartakiada Żandarmerii Wojskowej (20-24 października). Elbląscy żandarmi zwyciężyli w turnieju piłki siatkowej, a w ostatecznej klasyfikacji zajęli trzecie miejsce.

W spartakiadzie uczestniczyli najlepsi żołnierze - sportowcy ze wszystkich jednostek formacji – w sumie 15 zespołów. Rywalizowali w następujących konkurencjach: pływanie, dwubój biegowy, strzelanie oraz piłka siatkowa.
     Żołnierze z elbląskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej okazali się niepokonani w turnieju siatkówki. Pokonali kolegów z Warszawy i Wrocławia (II i III miejsce).
     Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju został elbląski żandarm - st. chor. Artur Gromko.
     Ostatecznie w klasyfikacji generalnej nasi żołnierze uplasowali się na trzecim miejscu, za kolegami z Mińska Mazowieckiego i Gliwic.