UWAGA!

"Spłonęło wszystko, co mieli". Zbierają na odbudowę

 Elbląg, "Spłonęło wszystko, co mieli". Zbierają na odbudowę
fot. Michał Skroboszewski

14 marca spłonął warsztat samochodowy przy ul. Dębowej. - Spłonęło wszystko, co mieli: sprzęty, narzędzia, komputery, samochody klientów - czytamy na zbiórce na odbudowę warsztatu, którą zorganizowali przyjaciele i rodzina właściciela. Pomóc może każdy.

- Nie wszystkie straty da się opisać w wartości pieniądza, ale chociaż tak wspomóżmy chłopaków, niech wiedzą, że jesteśmy z nimi. wielu z nas i myślę, że nawet ja sama, nie jest w stanie wyobrazić sobie jak ogromna tragedia ich spotkała. Nie będę tu ich zachwalać, bo jak wiadomo, ile ludzi tyle opinii, ale wiem, że robili dobrą robotę, wkładali w to dużo serca, i nie raz poświęcali weekendy, by klient był zadowolony. Niezmiennie od 6 lat wiedziałam że mogę na nich liczyć. Nigdy nie odmówili pomocy mi, i wielu moim znajomym, często w sytuacjach podbramkowych i po godzinach pracy. Proszę, pomóżcie, należy im się to - czytamy w opisie zbiórki.

Przypomnijmy do pożaru doszło 14 marca około godz. 16 w warsztacie samochodowym przy ul. Dębowe. Budynek spłonął doszczętnie wraz całym wyposażeniem i pojazdami znajdującymi się w środku.

Osoby, które mogą i chciałaby wesprzeć zbiórkę znajdą ją w tym linku.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • samochody klientów nie były objęte ubezpieczeniem??
 • Ubezpieczenia sa od takich wypadkow. A jak sie nie ubezpieczylo to pogratulowac i nie żebrac od ludzi
 • Masz dawać a nie zadawać trudnych pytań; )
 • Przy takiej wrażliwej działalności w zakresie pożarowym (prace niebezpieczne wykonywane na pojazdach wyposażonych w instalacje paliwowe) konieczne jest ubezpieczenie i spełnienie szeregu wymagań dostosowawczych w zakresie organizacyjnym jak i technicznym. Przyczyna znana, sprawca zidentyfikowany, więc nie widzę problemu z ustaleniem źródła sfinansowania odbudowy i pokrycia szkody własnej i majątkowej klientów.
 • To nie miał ubezpieczonego warsztatu... dziwne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  Konsti(2022-03-29)
 • Ja też zbieram na biznes, czy portel wypromuje moja zbiórkę? Żenada. Ile wam zapłacili?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Kaskasakasa(2022-03-29)
 • Nie ubezpieczam... oszczedzam 200 zł miesięcznie. Wybucha pożar i tracę wszystko zostając z długami. No to oszczędności życia tu widzę...
 • Nikt nikogo nie zmusza do wpłaty pieniędzy. Jeśli ktoś moze i chce to super. Ciekawe czy ci krytykujacy maja ubezpieczone mieszkania, domy. Wszyscy mądrzy na papierze. Pozdrawiam
 • @rena - Oczywiście, że mają. W tych czasach głupotą jest nie mieć ubezpieczenia domu, mieszkania, a co dopiero mówić o firmie/warsztacie. Koszta znikome przy innych kosztach a święty spokój. Nasz kraj jest jednak inny - Ci co płacą ubezpieczenia to jelenie jak widać. Firma nie ma ubezpieczenia? Robi zbiórkę. Rolnicy nie mają ubezpieczonych upraw? Protestują i rząd im rekompensuje. Ktoś wybudował dom na terenie zalewowym i zalało? Państwo pomoże w stanie klęski. Jaki jest sens ubezpieczeń? Powinniśmy też znieść obowiązek ubezpieczeń pojazdów. Przecież można zrobić zbiórkę lub strajkować
 • Zróbcie mi zbiórkę na biznes, jestem bezrobotny i nie mam pomysłu co że sobą począć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Brat Albert(2022-03-29)
 • @rena - Na papierze to tylko draska.
 • Nie chcę się wyzłośliwiać ale nie jestem w stanie nic nie napisać. Pani pieje tu z zachwytu jak to oni pomagali jak to oni po godzinach pomagali, pytam ZA DARMO TO ROBILI ?
Reklama