UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spółdzielnia socjalna nie tylko dla bezrobotnych

 
Elbląg, Spółdzielnia socjalna nie tylko dla bezrobotnych

Spółdzielnia socjalna to szczególny rodzaj przedsiębiorstwa społecznego. Tworzą ją ludzie, którzy poza celami zarobkowymi chcą realizować cele społeczne. Niewiele osób wie, że szansę na utworzenie spółdzielni socjalnej mają nie tylko osoby fizyczne, ale również osoby prawne. O szczegółach zakładania i funkcjonowania takich podmiotów usłyszeć będzie można podczas szkolenia w dniach 17-18 grudnia w Miłomłynie.

Celem przeprowadzenia szkolenia o takiej tematyce jest wskazanie organizacjom pozarządowym, samorządom oraz kościelnym osobom prawnym możliwości i korzyści jakie wynikają z założenia spółdzielni socjalnej.
       Trener Krzysztof Leończuk z Ośrodka Wpierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku przedstawi uczestnikom podstawowe różnice między spółdzielnią socjalną zakładaną przez osoby fizyczne, a spółdzielnią socjalną osób prawnych, opowie jak założyć i poprowadzić taki podmiot, z jakimi problemami trzeba będzie się zmierzyć i jakim wymaganiom sprostać. Uczestnicy dowiedzą się również jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na założenie spółdzielni.
       Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do podmiotów uprawnionych do utworzenia spółdzielni socjalnej osób prawnych tj.:
       - organizacji pozarządowych
       - jednostek samorządu terytorialnego
       - kościelnych osób prawnych
       z powiatów elbląskiego ziemskiego i grodzkiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego. W szkoleniu mogą wziąć udział także osoby bezrobotne.
       Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu powinny wypełnić i dostarczyć wymagane dokumenty (do pobrania na stronie) do dnia 10 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Stowarzyszenia ESWIP, ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg, drogą mailową pod adresem s.brynda@eswip.pl lub faksem  pod numer 55 235 33 88.
      
       Osobom zakwalifikowanym organizator zapewni materiały szkoleniowe oraz pokryje koszty noclegu i wyżywienia w Hotelu Miłomłyn Zdrój. Dojazd na koszt własny.
      
      
Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Sandra Brynda, Stowarzyszenie ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • chyba ktoś tu się powtarza. .ech, ci sfrustrowani. współczuję i życzę więcej zadowolenia z własnego życia.
 • Zgłaszam do redakcji w szczególności do Red Derlukiewicza osobiście żądanie przywrócenia mojego wpisu. Redakcja ma prawo pisać co uważa za stosowne natomiast nie ma prawa do stosowania wobec osób o odmiennych poglądach cenzury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-06)
 • Lepszym przykładem byłoby pokazywanie dzialajacych już spółdzielni, niz ciągle namawianie potencjalnych spółdzielcow na szkolenia? Dobry przykład powstałej i działającej spółdzielni więcej da niż samo szkolenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  być może spółdzielca(2012-12-06)
 • Może Pan zapoznać się z dorobkiem II Spółdzielni w zakresie odtwórstwa historycznego i masażu. Obie raczej niszowe i raczej to nie sposób na 12 704 bezrobotnych. Realnie działa tylko FAM-BUD ale jakoś tak w podziemiu chyba. Nadal nie widzę mojego postu. Czy mam rozumieć że Redakcja nie zamierza prezentować głosu obywateli niezadowolonych z obecnej rzeczywistości miasta ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-06)
 • Panie Mariuszu. .. Owszem, każdy ma prawo wypowiedzieć to co myśli. Ale na szczęście dzięki prawu do moderacji komentarzy, każdy ma też prawo sprzeciwić się Pana wypowiedziom jeżeli uderzają w jego godność i go po prostu obrażają. Dziękuję redakcji za tę możliwość bo przyznam, że często z niej korzystam widząc Pana wpisy. Chociaż w taki sposób mogę wyrazić swój sprzeciw wobec Pana pomówień. Pan może zrobić to samo z moim postem, dlatego nie zdziwię się jak za chwilę go nie będzie. Ale każdy ma równe prawa. Wysnuwa Pan niczym nie poparte oskarżenia, nie mając na nie dowodów. Liczę na to, że osoby i instytucje, które Pan pomawia w końcu podejmą konkretne środki prawne, aby nie czuł się Pan bezkarny za obrażanie kogoś i żebyśmy w końcu mogli odetchnąć od Pana postów w tym temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdegustowana...(2012-12-06)
 • Droga Zdegustowana prawda boli ale nie zawsze uda się przed nią uciec. Sprawdzę jakie kroki prawne można podjąć wobec redakcji nie można co prawda zmusić kogoś do tego by sam posiadał odwagę cywilną i mówił prawdę ale będę poszukiwał narzędzi do obrony tej prawdy przed cenzurą. To moje prawo i nie zamierzam z niego rezygnować dla Pani dobrego samopoczucia. Wolę powalczyć o dobre saMmopoczucie tych 12 704 bezrobotnych. Przykro mi że to Panią degustuje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-06)
 • Do komentarza powyżej. Znalazł się obrońca pokrzywdzonych. .. .(porażka). Nie da już się znieść tych bredni! A Ja będę bronić przed pomówieniami jakie Pan rozsiewa. Starczy już tego cyrku.
 • No fakt zawsze lepiej bronic tych co mają jakieś pozycje jakieś układy i jakieś zaplecze finansowe nawet to z projektów unijnych. .. Ale zapraszam do tej obrony - to może odpowiedzi na pytanie przesłane dwa tygonie temu do OWIES ? Chętnie poczytam. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-06)
 • Siedzenie przed komputerem i rozsiewanie żenujących i bezpodstawnych opinii nic nie da. Trzeba wziąć się do roboty. Ale widać, że swój czas wypełnia Pan absurdami na elbląskich portalach. Z tego raczej nie da się wyżyć. Pretensje może mieć Pan tylko i WYŁĄCZNIE DO SIEBIE. Obwinianie wszystkich wokół za Pana niepowodzenia - to dziecinada. Nikomu nie chce już się czytać tego co Pan piszę - jak Panu tu tak źle to proszę się spakować i świat stoi przed Panem otworem. Nikomu nie chce się czytać Pana żali i bredni. To jest nudne. Ten czas mógłby Pan zainwestować w coś pożytecznego.
 • Skoro Pan to czytasz to jednak ktos te bzdury czyta tyle że nie wystaczy przeczytać wypada jeszcze zrozumieć a z tym jak widzę u Pana słabo. Jeśli uważa Pan że napisałem coś co nie jest prawdą zapraszam do "zdemaskowania " tych bezpodstawnych oskarżeń. Cio ciekawsze bardzo bym się ucieszył gdyby się okazało że wszystki poruszone problemy zostały jednak rozwiązane, ,, ,a i jakoś nie widzę nic merytorycznego. Pocieszę Pan jak na razie nie narzekam na brak kasy na to co lubię mi wystarcza i jak na razie od czasu do czasu zasila mnie w bilety płatnicze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Panu życzę tylko takich sukcesów ja te moje. Ja ze swoich jestem bardzo ukontentowany. A odpowiedzi na pytania dalej nie widzę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-06)
 • Wie Pan co. .. pana komentarze i zawarte w nich absurdy to dla mnie żenujący poziom "rozmowy". Stąd też nie będę wchodził z panem w dyskusję, bo zwyczajnie nie warto!!!
 • To świadczy o Pana determinacji pokrzyczeć postraszyć ale jak do konkretów to już Pana nie ma, ,, To taka dziecinna taktyka - ucieczka z pogróżkami. Gonić Pana nie zamierzam bo za stary jestem a na pyskówki szkoda czasu. Do dyskusji trzeba mieć partnera z argumentami i poglądami a nie ze słomianym zapałem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-07)
Reklama