UWAGA!

Spotkajmy się po latach, czyli 70-lecie "Ekonomika"

 
Elbląg, Spotkajmy się po latach, czyli 70-lecie "Ekonomika"

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 6 października będzie obchodzić 70-lecie działalności dydaktycznej i wychowawczej. Szkoła przez ten okres wykształciła, przeprowadziła przez egzamin dojrzałości i zawodowy tysiące osób. Wśród naszych absolwentów są także i ci, którzy angażowali się w życie publiczne, gospodarcze kulturalne i sportowe Elbląga jako miasta.

Byliśmy w tym czasie aktywnymi uczestnikami wydarzeń ważnych dla lokalnej społeczności. Poprzez Jubileusz chcemy upamiętnić pracę wielu pokoleń, jaka toczyła się w murach „Ekonomika”.
       Historia szkoły zaczęła się w 1947 roku (wtedy pełna nazwa szkoły brzmiała Państwowe Gimnazjum i Liceum Handlowe), dopiero w 1949 roku stałą jej siedzibą uczyniono budynek przy ulicy Bema 50. Murom tym jesteśmy wierni po dzień dzisiejszy! Od roku 2012 decyzją elbląskiej Rady Miasta Zespół Szkół Ekonomicznych połączył się z V Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej tworząc Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Od tamtej pory tworzymy nową, wspólną historię.
       Jubileusz Szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo wydarzeń z minionego okresu, wspomnienia wyjątkowych chwil z tego czasu, tych, które zasługują na utrwalenie, o tym, co było wspólnym doświadczeniem z lat szkolnych, o ludziach, którzy w tym niezapomnianym etapie życia towarzyszyli nam wszystkim. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły. Jubileusz z jednej strony pozwoli podsumować wiekową historię i działalność Szkoły, jak również będzie niepowtarzalną okazją do spotkania w dawnym gronie kolegów ze szkolnej ławy, do wspomnień, które z perspektywy minionych lat uległy nieuchronnemu zatarciu, ale jednocześnie nabrały nowego znaczenia i blasku. Warto czas wspólnie spędzonych lat w szkole ocalić od zapomnienia, odwiedzając „mury” szkoły, uczestnicząc ponownie w spotkaniu ze swoim wychowawcą, nauczycielami i pracownikami szkoły.
       W związku ze zbliżającą się rocznicą organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich Absolwentów o przesyłanie skanów zdjęć lub innych materiałów związanych z latami szkolnymi (takich, z którymi związane są osobiste wspomnienia). Byłoby miło, gdybyście Państwo uzupełnili te zdjęcia choćby krótkim komentarzem. Zapraszamy do podróży po albumach i kufrach. Skany zdjęć, kserokopie materiałów (lub ich skany) prosimy przesyłać drogą elektroniczną: jubileusz@70lat.pl lub tradycyjną pocztą na adres: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, ul. Bema 50, 82-300 Elbląg.
       Z wielką nadzieją i oczekiwaniem liczymy, że w dniu 6 października spotkamy się w możliwie najliczniejszym gronie w murach Szkoły. Wierzymy, że w spotkaniu po latach odnajdziecie Państwo jeszcze raz niepowtarzalną radość ujrzenia osób bliskich, wzruszenie, refleksję i dumę bycia absolwentem naszej szkoły. Zapraszamy do wyruszenia w sentymentalną podróż w przeszłość! Drodzy Absolwenci, zwracamy się również z prośbą przekazania jak największej grupie osób informacji o naszym Jubileuszu.
       Wszelkie informacje o obchodach 70-lecia Szkoły będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły oraz stronie.
      
      
Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama