UWAGA!

Spotkanie z Ciszą

 Elbląg, Spotkanie z Ciszą
fot. nadesłana

Można to nazwać medytacją, kontemplacją, modlitwą, treningiem uważności, grupowym siedzeniem – jak kto chce. Ważne, żeby być w tym obecnym, słyszeć, czuć, możliwie w pełni. Żeby w pełni sobie na tę chwilę pozwolić. Bez słów, bez zbytecznych ruchów, w możliwej dla siebie ciszy. Ta chwila jest dzisiaj. Startuje o 19.15.

– Wiem, jak to jest, kiedy ktoś potrzebuje tzw. świętego spokoju, a nie może go znaleźć. Z różnych powodów. Bo w pokoju obok ktoś głośno pracuje, bo gdzieś w oddali gra telewizor, bo dzieci, bo ząbki, bo partner chce czego innego. A mnie się marzy mój własny, święty spokój. Wielkie nic. Spokój w głowie i w sercu, czyli coś, co tylko sami możemy sobie dać – mówi Jola Prokopowicz ze Stowarzyszenia Inspiratornia. – Pomyślałam, że może takich poszukujących chwili dla siebie jest więcej. I to z myślą o nich i o sobie organizuję to spotkanie. Żeby stworzyć wspólną przestrzeń, wyciszyć się, żeby samemu sobie dać uwagę i móc się w spokoju usłyszeć, od nikogo niczego nie wymagając.
       Spotkanie organizowane jest już po raz siódmy. Zaplanowane jest na ok. 30 minut. – Proponujemy siedzenie w ciszy, na podłodze, przy świetle świec i zapachu naturalnego kadzidła. Siedzenie na twardym podłożu bywa niewygodnie, więc jeśli ktoś potrzebuje poduszki, zabiera ją ze sobą. Jeśli ktoś szybko się wyziębia w bezruchu, bierze też swój koc, polar czy ciepłe skarpety. Założenie jest takie, że każdy, kto przychodzi na spotkanie, jest w stanie zadbać o swoje potrzeby – dodaje Jola.
       Spotkanie z Ciszą odbędzie się dziś (23 marca), o godz. 19.15 na Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu (hotel robotniczy). Sala 104 na pierwszym piętrze. Przed spotkaniem – kurtki i wszelkie zbyteczne rzeczy zostawiamy w biurze Inspiratorni, w pokoju nr 32, na parterze.
       Przy wejściu do sali spotkania ściągamy buty.
       Wstęp wolny.
      
Stowarzyszenie Inspiratornia
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama