UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z Mikołajem

Elbląg, Spotkanie z Mikołajem
Fot. Paweł Serocki.

5 grudnia (piątek) w godz.10.00-12.30 odbędzie się zabawa mikołajkowa dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Wszystko będzie się działo w Centrum Sportowo-Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

Zabawa poprzedzona będzie przejazdem „orszaku św. Mikołaja”, tj. bryczki konnej, na której znajdować się będą św. Mikołaj oraz „śnieżynki”. Wóz konny, w asyście patrolu policji, wyruszy o godz. 9.15 z Młodzieżowego Domu Kultury i przejedzie ulicami: Bema, Groblą św. Jerzego, gen. Grota Roweckiego, Al. Armii Krajowej, Rycerską, Al. Tysiąclecia i Al. Grunwaldzką do Centrum Sportowo-Biznesowego.
     W zabawie weźmie udział około 1000 dzieci z elbląskich przedszkoli (sześciolatki) oraz szkół podstawowych

 

(z kl. 0, I, II lub III). W czasie trwania zabawy opiekę nad dziećmi będzie sprawowało ponad 60 nauczycieli z poszczególnych szkół oraz przedszkoli. By zapewnić bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom zostanie zorganizowany punkt ratownictwa medycznego.
     Impreza została przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury i będzie miała charakter balu mikołajkowego. Program zabawy dla dzieci przedstawia się następująco:
     
     9.15 - wyjazd z Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema dwukonnej bryczki z Mikołajem, przejazd przez miasto wyznaczoną trasą,
     10.00 - przybycie Mikołaja wraz z asystą do sali sportowej, krótka rozmowa o podróży,
     10.10-10.20 - „Postanowienia grzecznych dzieci” – przyrzeczenie przekazane Mikołajowi,
     10.20-10.40 - zabawa rozpoczęta, znane przeboje gra i śpiewa zespół muzyczny,
     10.40-10.50 - występ zespołu tańca nowoczesnego Hipnotic-II,
     10.50-11.10 - rozstrzygnięcie konkursu na najciekawiej przebraną grupę dzieci, wręczenie upominków,
     11.10-11.20 - występ zespołu MDK „Szalone Małolaty”,
     11.20-11.40 - gry i zabawy c.d. dzieci przekazują swoje listy do św. Mikołaja,
     12.00 - ostatnie tańce i pożegnanie św. Mikołaja,
     12.00-12.30 - Mikołaj w bryczce wraca ustaloną trasą na dziedziniec Młodzieżowego Domu Kultury.
     
     Podczas imprezy przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przekażą przedszkolom i szkołom ponad 1 000 fluorescencyjnych kamizelek, które zakupione zostały w ramach realizowanego programu Bezpieczny Elbląg (logo programu umieszczone będzie na kamizelkach). Dzięki nim najmłodsi elblążanie będą jeszcze bardziej widoczni na drogach podczas wycieczek szkolnych. Ponad to przedszkola oprócz kamizelek otrzymają również specjalne linki odblaskowe, które pozwolą zapewnić bezpieczne poruszanie się podczas spacerów po mieście. Kamizelki i linki przekazane zostaną około godz. 12.00. Przekazanie poprzedzi krótka pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po mieście. Następnie maluchy ubrane już w otrzymane gadżety powrócą do szkół i przedszkoli.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama