UWAGA!

Sprawa szczekającego psa wróciła na wokandę

 Elbląg, Sprawą zainteresowały się też ogólnopolskie media
Sprawą zainteresowały się też ogólnopolskie media (fot. Michał Skroboszewski)

Elblążanka skazana przez sąd za szczekanie psa ponownie jest sądzona. Sprawę do Temidy skierowała policja na wniosek sąsiada kobiety, a dotyczy wydarzeń od lipca 2018 do lutego 2019 roku. Dzisiaj na wniosek pokrzywdzonego sąd wyłączył jawność procesu.

W czerwcu pani Ewa prawomocnym wyrokiem sądu została ukarana naganą za to, że jej pies szczeka i zakłóca spokój mieszkającemu obok sąsiadowi. Musi też zwrócić pokrzywdzonemu ok. 3 tysięcy kosztów postępowania sądowego. Decyzja sądu jest prawomocna i dotyczy wydarzeń i czerwca i lipca 2018 roku.

Obecnie przez sądem trwa drugi proces, w którym pani Ewa jest oskarżona o podobne czyny, ale dotyczące okresu od 19 lipca 2018 roku do 4 lutego 2019 roku. Dzisiaj w sprawie mieli być przesłuchani dwaj policjanci, którzy wcześniej prowadzili interwencję dotyczącą szczekającego psa. Nie znamy treści ich zeznań, bo sąd na wniosek pokrzywdzonego mężczyzny wyłączył jawność rozprawy i dziennikarze musieli opuścić salę.

- Sąd wyłącza jawność z uwagi na stan emocjonalny pokrzywdzonego, mogący wpłynąć na stan jego zdrowia – wyjaśniła prowadząca sprawę sędzia Katarzyna Słyś.

  Elbląg, Pies Fado, który stał się powodem procesu
Pies Fado, który stał się powodem procesu (fot. archiwum pani Ewy)

Obie strony procesu stawił się w sądzie ze swoimi pełnomocnikami. Mężczyzna, który jest oskarżycielem w tej sprawie, nie chciał z nami dzisiaj rozmawiać. Po wyroku w pierwszej sprawie przyznał, że nie jest z niego zadowolony i radził swojej sąsiadce, by kupiła psu kaganiec antyszczekowy. - Jestem na emeryturze i chciałbym mieć w domu spokój – powiedział nam wówczas po opuszczeniu sali sądowej sąsiad pani Ewy. - Toczy się przed sądem jeszcze jedna sprawa i mam nadzieję, że ta pani zostanie przykładnie ukarana. Robi to wszystko celowo, by zakłócać mi spokój. Wszystko mam udokumentowane na kamerach. Mam 150 gigabajtów nagrań - przyznał wtedy.

- Muszę się stamtąd wyprowadzić. Na dwa tygodnie przeprowadziłam się nawet do mieszkania, ale ono dla takiego psa jest po prostu za małe. Fado od ośmiu lat mieszka w domu z ogrodem, więc to nie jest to samo. Dlatego szukałam i nadal szukam kogoś, kto by się Fado zajął. Ten pies generalnie nie szczeka, udowodniono że robi to 20 sekund na dzień w okresie zawiadomienia – stwierdziła dzisiaj pani Ewa w rozmowie z dziennikarzami przed rozpoczęciem kolejnej rozprawy.

 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jakie miasto takie problemy. .. Hashtagi: #M7887
 • Wszystko przeszkadza. Na Polnej w mechanice w domku tez sobie szczeka pies i co ??? człowiek sie przyzwyczaił i nawet tego nie słyszy, niech sobie szczeka taka natura jego. poi tym poznaje sie takich ludzi jaki mają stosunek do zwierzęcia.
 • Kto chciałby przez cały czas słuchać szczekającego psa? Facet ma rację. Moi sąsiedzi mają 2 psy. Gdy ktoś puka albo jak są wyprowadzane na spacer, szczekają niemiłosiernie głośno. Znoszę to, bo jestem w bardzo dobrych układach z sąsiadami. Ale jak psy ujadają, jest ciężko. Od hałasu boli mnie głowa.
 • I co na litość chcecie wziąść, mieszkaj sobie, jak pies ujada w dzień i w nocy. .. sąsiad ma rację że podał do sądu jak noe szło się z nią dogadać, właściciele powinni być odpowiedzialni za swoich pupili, sprzątania po nich też to dotyczy, a tak na marginesie to w tym mieście jeszcze nie widziałem żeby ktoś sprzątał po swoim psie.
 • Masz kurcze psa, to się nim zajmuj! Pies to też obowiązek. Pozostawiany, wyjący i szczekający pies (w blokowisku)na pewno szczęśliwy nie jest. No ale piesiarze myślą, że jak merda ogonem na ich powrót, to pies jest w raju. Karać nieodpowiedzialnych piesiarzy!
 • Człowieku to ty nawet nagrywasz kamerą. Pies jest od szczekania. tak jest stworzony ten piękny świat. Oczywiście zmieniajcie niech pies beczy. Cła mądrość teraz w sądzie. Chyba ten Pan bardzo lubi zwierzęta i przyrodę.
 • W Niemczech w bloku pozostawiony pies szczeka i na drugi dzień właściciel ma mandat. Dlaczego nie ma tak w Polsce? Opiekunów sie wynajmuje, drodzy państwo.
 • fajne hobby na emeryturze, 150 gigabajtów nagrań jak pies szczeka. .. WOW
 • Proszę jaki kozak najpierw policje na pieska nasyła a potem błaga jak pies o wyłączenie sprawy jako jawnej, mam nadzieję, że Wysoki Sąd weźmie pod uwagę opinie biegłego z zakresu psychiatrii czy ten mężczyzna jest poczytalny, bo przez takie głupie urojone donosy my podatnicy za te rozprawy płacimy. Ps; a skoro mu malutki piesek przeszkadza to niech się wyprowadzi.
 • Komentarz napisany pewnie przez pokrzywdzonego. Niedługo dziecko płacząc za płotem sasiada zacznie Ci przeszkadzać
 • Fado to badzo mądry piesek Szczega bo czuje wokół siebie dobrego człowieka.
 • Facet bije pianę i jeszcze warunki dyktuje sądowi. Kosmos. A od lutego 2019 do 2020 założy trzecią sprawę. .. .biegli to chyba na głowę upadli aby wydać opinię będącą przesłanką do skazania kobiety już pierwszym prawomocnym wyrokiem.
Reklama