UWAGA!

Sprzątanie Świata w ZS nr 1

 
Elbląg, Sprzątanie Świata w ZS nr 1
fot. nadesłana

Dziś, 20 września, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4 wraz z nauczycielami wyruszyli „posprzątać świat”. Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa dotycząca bezpieczeństwa podczas akcji oraz zasad segregacji odpadów.

Akcją został objęty teren osiedla „Nad Jarem”. Uczniowie obu szkół od lat segregują odpady, a zbiórka puszek aluminiowych, makulatury, baterii, nakrętek i elektrośmieci nie jest im obca. Świadczą o tym certyfikaty uzyskane przez szkołę np. „Mistrz segregacji” i „Zielona flaga”, a także już dziś po brzegi zapełnione pomieszczenie przeznaczone na składowanie segregowanych odpadów.
       Gimnazjum nr 4 po raz siódmy było laureatem pierwszego miejsca Miejskiego Konkursu na Selektywną Zbiórki Odpadów w maju 2013 roku, a ich młodsi koledzy zdobyli wyróżnienie.
       Nasze włączenie się w tegoroczną akcję „Sprzątania świata” było tylko dopełnieniem tego, co robimy na co dzień. Od września bieżącego roku szkolnego na korytarzach szkolnych znalazły się pojemniki przeznaczone na segregację śmieci. Tegoroczna akcja „Odkrywamy Czystą Polskę” będzie zatem realizowana każdego dnia.
      
      
      
      
Halina Dolna, koordynator ekologii w ZS nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama