[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Statystycznie bezpieczne miasto

Elbląg, Dzisiejsza konferencja
Dzisiejsza konferencja (fot. AD).

Ponad 57 proc. elblążan uznało, że nasze miasto jest spokojne, a 72 proc. mieszkańców czuje się bezpiecznie na swoim osiedlu – tak wynika z zeszłorocznych statystyk przeprowadzonych przez policjantów. Dzisiaj (5 lutego) odbyła się konferencja podsumowująca 10-lecie programu „Bezpieczny Elbląg”, który pochłonął dotychczas 1,5 mln zł.

– Stan bezpieczeństwa w mieście systematycznie od wielu lat rośnie, w związku z czym ocena mieszkańców wzrasta – podkreślał zasługi programu Krzysztof Święcicki, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       W ramach programu działa pięć komisji problemowych: „Bezpieczna Droga”, „Bezpieczny Dom, Osiedle i Ogród”, edukacji prozdrowotnej, a także ds. młodzieży oraz popularyzacji programu w mediach. To tylko hasła, pod którymi kryje się ogromny zakres różnorodnych działań na rzecz bezpieczeństwa, które w większym lub mniejszym stopniu wpłynęły na jego poprawę. Lista jest bardzo długa, tak jak i okres ich wdrażania.
       Do największych osiągnięć tegoż programu zaliczono: logo – jak stwierdził Krzysztof Święcicki, najbardziej rozpoznawalne logo w Elblągu, fotoradary cyfrowe, progi spowalniające, zatoczki drogowe, reportaże na temat bezpieczeństwa, zakup sprzętu dla strażaków, policjantów, ratownictwa wodnego, Szkoły Policealnej „Medyk” i straży miejskiej, konkursy i turnieje z zakresu bezpieczeństwa (głównie dla dzieci), odblaski, worki powodziowe, konkurs na bezpieczny lokal, kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty profilaktyczne na temat używek, kursy samoobrony, akcja zima (pomoc bezdomnym i osobom starszym). To tylko niewielka część działań, które uświadamiają skalę programu prowadzonego na wielu płaszczyznach.
      

 


       Dziesięcioletnia walka miała na celu ograniczenie przestępczości oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. A czy udało się to zrealizować? To każdy z nas może ocenić bez statystyk i konferencji, wychodząc późnym wieczorem na spacer.
      
      

Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moja ciekawość sięga zenitu, mianowicie jakim cudem udało się przepytać grubo ponad kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców elbląga??? moim zdaniem nie jest bezpiecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wredny(2010-02-05)
 • moze i bezpiecznie skoro zostali sami emeryci. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-02-05)
 • Skoro logo Bezpieczny Elbląg jest największym osiągnięciem tej akcji to wszystko jasne. .. .. hehe!Proponuję konkurs na nowe logo. Zwycięzca będzie wielki. .. nie umiejszając autorowi tego logo bo jest fajne!
 • To jakaś fikcja. .nikt nigdy nie pytał mnie o zdanie. .a jest inne niż mówią statystyki. Nie lubie jak oszukujecie :(
 • Jak możecie klamać w żywe oczy nikt nikogo nie pytał o bezpieczeństwo to bzdura na resorach to neszystko wygląda ładnie na waszych konferencjach gdzie przyznawane są nagrody podkreślam za dobrą pracę anie za zbijanie bąków jak chociażby straż miejska chuligaństwo zlodziejstwo, w naszym mieście rośnie systematycznie i nikt nie potrafi temu zaradzić to tylko ładne slówka obserwuję to chociazby wswoim najbliższym otoczeniu praca straż miejskiej lecz nie wiem czego oni strzegą to śmiech na sali nie robcie jaj oraz opieszałość policji to widać na każdym kroku bandy chuliganów w parkach i pod sklepami gdzie sprzedawane jest piwo i burony obsikane sciany ławki itp ch mary psów i wszędzie kupy psich gówien tak nie będę tego upiększał obsrane chodniki wejścia do sklepów zryte parki wokół łwaek jakby chodziły tam stada dzików coraz gorsze warunki sanitarne spowodowane przez psy aco robi stra miejska? otóż odpowiadam wrażenie jak moze spadać przestępczość skoro na komendzie podpalono 2 radiowozy to kpina wystarczy śledzić portel elbląski to zobaczycie jak spada przestepczośc
 • I znowu w tle wybory!!!My jesteśmy najlepsi, a to wielka fikcja i ściema. Statystyka, jak mówią fachowcy z tej branży, to taka "k. .. .. wa" którą do woli można manipulować i wykorzystywać. Ta zakłamana informacja obraża inteligencjię Nas mieszkańców tego miasteczka. Dość tego!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trzeżwy(2010-02-06)
 • Elbląg na tle innych miast cały czas pozostaje miejscem relatywnie bezpiecznym, ale ostatnio jakby się pogorszyło. Może by tak więcej patroli, czy coś?
 • Elbląg bez tych złodziejskich milicyjnych przygłupów rodzinek milicyjnych dopiero był by bezpieczny.
 • Mam pytanie kto kogo pytał hmm to spytajcie się ludzi co wieczorami wracają albo idą do pracy to raz a dwa w Elblągu gdzie jest bezpiecznie ? Jeśli na tysiąclecia 40m od komendy kolesia obrobili ? To jest bezpiecznie ? To kpina z nas ? czy wy sobie jaja z ludzi robicie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk...ny(2010-02-06)
 • tak poprawiło się bezpieczeństwo ale bezpieczeństwo tych darmozjadow ze straży miejskiej bo nie muszą już uciekać przez park widząc oprychów czy pijakow, dostali lepsze samochody mogą prędzej dać nogę i udawać że nie widzą nie muszą też nosić blokad na koła to jedyne co potrafją a póśćcie ich latem wieczorem na dolinkę to wrócą bez spodni w nocy brak w ogóle żadnych patroli policji ostraży w ogóle nie mówję na każdą interwencję trzeba czekać około 40 minut nie stać nas na utrzymywanie straży miejskiej tylko do śmieci a itak itego zadania nie spełniają od tego jest MPO miasto brudne jak jasna cholera poprawa bezpieczeństwa w miescie to tosamo jak spadek spożycia alkocholu bo co krok to melina
 • Ludzie gdzie chodziliscie do szkół. Troszke ortografi i stylistyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juliusz Słowacki(2010-02-06)
 • Statstczn stan bezpieczenstwa tudno określić, Bezpiecznie jest dla osob, ktora rano wyjezdza autem z garazu i wjezdza na teren zakladu pracy i z powrotem i tak codziennie. Innaczej widzi to dlugowlosy uczeń liceum zaczepiany z tego powodu przynajminiej 1x tyg musi sie bronić, innaczej kobieta, czy mezczyzna wracajacy z pracy o 22.00 pieszo lub tramwajem. Napewno mniej bezpiecznie jest spokojnym mieszkancom Zagonowej, Malborskiej, czy Czerniakowskiej, niz osiedli domkow jednorodzinnch. O ile nie mam wiekszych pretensji do samej policji, to na pewno prokuratura, sady i straz miejska w Elblągu pracują żle i to powoduje, że zamiast sie poprawiać / bo przecież tylu bandyto / zlodziei wyjechalo za grznicę /się pogarsza.
Reklama