UWAGA!

Strajk Żywności w SP nr 16

 
Elbląg, Strajk Żywności w SP nr 16
fot. nadesłane

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przemarszu "Strajk Żywności", który miał na celu promocję idei nie marnowania żywności. Niszcząc, wyrzucając produkty żywnościowe, które nadają się do spożycia, marnujemy użyte do jej produkcji surowce- zboża, owoce, warzywa, mięso, energię, a także pracę ludzi, którzy je wytworzyli. Jednocześnie zapominamy, że jest wśród nas wielu ludzi, którzy cierpią głód.

Akcja rozpoczęła się już w naszej szkole, gdzie wszyscy uczniowie, poprzebierani w stroje- produktów spożywczych, z transparentami, skandowaniem haseł o żywności, uczestniczyli w przemarszu. Później na korytarzach odbył się Jarmark Zdrowej Żywności pod hasłem "Smacznie jak u mamy", gdzie uczniowie przygotowywali zdrowe kanapki z ciemnego pieczywa, gdyż 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba.Wszyscy doskonale wiemy, że pieczywo jest podstawą zdrowej i prawidłowej diety, źródłem energii, witamin, soli mineralnych i błonnika.
       Następnie reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w przemarszu, który odbył się na trasie Park Planty - Plac Kazimierza Jagiellończyka.
      
SP nr 16
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama