UWAGA!

Strażacy – ochotnicy z Jędrychowa świętowali okrągłą rocznicę

Elbląg, Strażacy – ochotnicy z Jędrychowa świętowali okrągłą rocznicę
fot. nadesłana

W niedzielę, 21 lipca odbyła się uroczystość 70 – lecia założenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jędrychowie. Była to doskonała okazja do wręczenia wyróżnień i odznaczeń strażakom oraz podziękowań i pamiątek zaproszonym gościom, którzy wspierali i współtworzyli jednostkę OSP w Jędrychowie.

Obchody rozpoczęła polowa msza święta w intencji strażaków ochotników, którą odprawili księża Hubert Chodyna – kapelan ochotników z Jędrychowa oraz Jacek Wojtkowski - proboszcz parafii katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku.
       Po zakończeniu nabożeństwa dowódca uroczystości druh Marek Markus złożył druhowi Bogdanowi Jusisowi meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu. Rys historyczny jednostki OSP Jędrychowo przybliżyła strażakom oraz zaproszonym gościom druhna, prezes OSP Jędrychowo Małgorzata Markus. Święto jednostki to doskonała okazja do wręczenia wyróżnień i odznaczeń strażakom oraz podziękowań i pamiątek zaproszonym gościom, którzy wspierali i współtworzyli jednostkę OSP w Jędrychowie.
       Uroczystość zakończyła tradycyjna „strażacka biesiada”, którą zorganizowali członkowie OSP Jędrychowo. Uczestnicy i zaproszeni gości mogli posłuchać Orkiestry Strażackiej z Zielonki Pasłęckiej oraz zespołów „Warmianki” i „Oni". Dla najmłodszych przygotowano zamek dmuchany, liczne zabawy z animatorami, a wszyscy pasjonaci motocykli mogli podziwiać maszyny grupy Warmia Bikers z Braniewa.
      
mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek KP PSP Braniewo, druh Damian Krasiński ZG ZOSP RP we Fromborku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama