UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażacy przeszkolą z ratownictwa

 
Elbląg, Wypadki mogą się zdarzyć wszędzie. Warto wiedzieć, jak reagować, czego będą uczyć strażacy
Wypadki mogą się zdarzyć wszędzie. Warto wiedzieć, jak reagować, czego będą uczyć strażacy (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Wypadki chodzą po ludziach – mówi stara ludowa mądrość. Można zachować ostrożność, ale czasami wypadkom sprzyja zwyczajny pech. Jak w takiej sytuacji udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanym? Tego będą bezpłatnie uczyć strażacy. Pierwsze zajęcia już pod koniec maja, strażacy czekają na chętnych.

- Z kolegami koordynatorami ratownictwa medycznego z województwa warmińsko-mazurskiego wymyśliliśmy taki program, aby pokazać ludziom, jak zachowywać się w razie potrzeby i jak udzielić pierwszej pomocy – informuje Łukasz Pocałujko, koordynator ratownictwa medycznego w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
       Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w Elblągu będą odbywały się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca (najbliższe 28 maja) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Browarnej. - Program obejmuje zróżnicowane zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, od resuscytacji, poprzez urazówkę, zatrucia chemiczne do zachowania się podczas wypadku komunikacyjnego – dodaje Łukasz Pocałujko. - Nie mamy jeszcze harmonogramu szkoleń. Myślę, że zajęcia będą trwały cały rok.
       Zajęcia będą składały się z wykładu teoretycznego oraz części praktycznej, w której uczestnicy będą w praktyce uczyć się umiejętności mogących uratować życie i zdrowie. Szkolenie będą prowadzone przez strażaków – ratowników: sekcyjnego Michała Pawlytę i sekcyjnego Jerzego Pawlytę. Przewidywany czas to 1,5 – 2 godziny każdego szkolenia.
       Zgłaszać się można pod tym adresem. 
       Uczestnikiem szkolenia mogą zostać każdy chętny, który chciałby podnieść swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama