UWAGA!

Studencka pomoc dla hospicjum w Elblągu

 Elbląg, Tak wyglądał Mikołajkowy Lunch PWSZ w 2019 r.
Tak wyglądał Mikołajkowy Lunch PWSZ w 2019 r. (fot. PWSZ w Elblągu)

- Ten rok nie należał do łatwych i przyjemnych, dlatego chcieliśmy na jego zakończenie stworzyć coś, co mimo tych nieszczęśliwych zdarzeń będzie dawało nadzieję na lepsze jutro – mówi Weronika Wójcik, przewodnicząca Rady Studentów w PWSZ w Elblągu. - Dlatego zachęcamy nie tylko członków naszej społeczności akademickiej, ale wszystkich elblążan, do wzięcia udziału w Mikołajkowym Lunchu na rzecz elbląskiego hospicjum.

- Ze względu na trwającą pandemię nie jesteśmy w stanie zorganizować naszego Mikołajkowego Lunchu w takiej formie, jak w ubiegłych latach – mówi Greta Kazarian.- Jako organizatorzy bardzo to przeżywamy i i trudno nawet przekazać ten świąteczny klimat. Mamy jednak nadzieję, że tegoroczna edycja będzie równie wyjątkowa jak poprzednie. W tym roku zachęcamy do wpłacania dowolnych kwot na konto bankowe, które jest wskazane w wydarzeniu na Facebooku. Informacje można znaleźć na grupie Facebookowej i na Instagramie Rady Studentów.

Studentka podkreśla, że poprzednie odsłony akcji wyglądały inaczej.

- Bardzo dobrze wspominam tamte edycje lunchu. Na uczelni były organizowane zbiórki, można było zakupić przepyszne ciasta i słodkości domowej roboty. Czuć było atmosferę świąt, nic tak nie łączy jak wspólny cel niesienia pomocy. Tegoroczne wydarzenie oczywiście jest skierowane do wszystkich, nie tylko do studentów PWSZ oraz pracowników. Zachęcamy, aby do naszej akcji włączyły się również rodziny oraz znajomi. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców szczególnie teraz, gdy sytuacja jest utrudniona.

  Elbląg, Elbląskiemu hospicjum można pomóc wpłacając pieniądze na podane konto
Elbląskiemu hospicjum można pomóc wpłacając pieniądze na podane konto

- Mikołajkowy Lunch staje się powoli tradycją naszej uczelni – mówi Tomasz Bagiński. - Podczas organizacji napędza nas chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, zwłaszcza w okresie świąt, gdy osoby w takich miejscach jak hospicja najbardziej odczuwają brak najbliższych. Z tego względu, kierując się filozofią "lepiej jest dawać niż dostawać", już po raz trzeci zdecydowaliśmy się na organizację takiego wydarzenia. Wspieramy Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak. Chcemy, by wszyscy poczuli świątecznego ducha miłosierdzia, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału każdego, niezależnie od tego, skąd są i czy są związani z PWSZ. Wsparcie może okazać się najlepszym prezentem, na jaki nas stać w obecnych czasach - twierdzi student.

Weronika Wójcik wspomina początki „Mikołajkowych Lunchów” w PWSZ.

- Dwa lata temu wraz z ówczesną prorektor ds. kształcenia dr Iwoną Kijowską rozmawialiśmy o stworzeniu jakiejś akcji charytatywnej, która mogłaby się stać nową tradycją uczelni – zaznacza studentka. - Pani prorektor od razu zaproponowała, by była to zbiórka na hospicjum. Wraz z Radą Studentów zapoznaliśmy się jeszcze bardziej z działalnością tej instytucji i uznaliśmy, że jest to strzał w dziesiątkę. Nie ukrywam, że także moje doświadczenia związane z wizytą w tym ośrodku dały mi do zrozumienia, że znajdują się tam osoby, które tej pomocy naprawdę potrzebują. Tragiczna historia patronki elbląskiego hospicjum. dr Aleksandry Gabrysiak również bardzo mnie poruszyła. Człowiek, którego przyjęła pod swoje skrzydła i do którego wyciągnęła pomocną dłoń, okazał się jej mordercą. Elbląskie hospicjum jest wyjątkowe i chcemy mu pomagać – podkreśla.

Akcja potrwa do 18 grudnia, w mediach społecznościowych Rady Studentów PWSZ będzie można w tych dniach zobaczyć m. in. wspomnienia z poprzednich edycji lunchu.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a jakie dostaliście wsparcie z UM ??? pochwalcie się panie wróblewski missan i reszta darmozjadów wróblewski potrafi tylko narzekać na rząd ale żeby coś dać od siebie to już nieeeee????
 • @kominiarka - A co on ma dać od siebie jak sam nic nie ma. Całe życie na państwowym garnuszku. Ani on ani cała ta reszta darmozjadów z UM nie stworzyli ani jednego stanowiska pracy. Przerabiają tylko państwowe(czyli nasze)pieniądze na g. .. .. .
 • Czy Redakcja mogłaby przy okazji takich artykułów podawać jakimi kwotami i innymi ulgami wspiera rokrocznie miasto elbląskie hospicjum, tę chrześcijańsko-miłosierną studnię bez dna? Chodzi mi o uniknięcie podobnego bełkotu hipokrytów i troll-tumanów, jak np. @kominiarka, który w rzyci był i psińco widział, ale w każdym temacie musi wcisnąć swoje kretyńskie 3 troll-grosze. Dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  13
  kominiarz Przygoda(2020-12-15)
 • kominiarz Przygoda rodzina wróbelka ???? fujjjj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  mariolazzatorza(2020-12-15)
 • naprawdę, nawet w takim artykule obrzucać się obelgami i kłócić o politykę? po co marnować energię, którą można spożytkować na pomoc. ..
 • Prezydent Elbląga wspiera popierających mordowanie dzieci nienarodzonych czyli nie może wspierać hospicjum konflikt interesów.
 • Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain
 • Tak trzymać! Takim miejscom jak Hospicjum Elbląskie im. Aleksandry Gabrysiak warto pomagać :)
 • Ludzie ogarnijcie się. Tu chodzi o Hospicjum- wspaniałą placówkę, która pomaga w godny sposób zakończyć życie. Każdego z nas to czeka. Zamiast pomóc, albo zauważyć cudowną inicjatywie młodych ludzi, to toczycie swoją wojenkę polsko- polską? Nie patrz na Wróblewskiego tylko rusz i Ty pomóż, a przynajmniej nie pluj na tych, którzy to robią. Wstyd i żenada!!! Upadek wartości. ..
 • Brakuje mi obiektywnej oceny Roberta. K. .. .Człowiek ma duży zasób wiedzy na wszelakie tematy i celne uwagi które mogą naprowadzić na właściwy tor każdego człowieka który zbłądził.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Człowiek zagubiony(2020-12-16)
 • fajnie, że to robicie!!!!! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  MISIOR(2020-12-16)
 • a ty nie mozesz powiedziec cos od siebie tylko cytujesz bo bys rozwial watpliwosci
Reklama