UWAGA!

Stypendia dla muzykalnych elblążan

Komisja Stypendialna Programu Stypendialnego Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej (OFAM) wyłoniła zwycięzców VII edycji. Wśród stypendystów na rok szkolny 2008/2009 znaleźli się elblążanie.

W ramach VII edycji programu spośród 160 kandydatów z całej Polski Komisja Stypendialna OFAM-u uhonorowała stypendiami 59 młodych ludzi. Wśród nich znalazło się trzech elblążan.
     Stypendium Na Dwie Nuty, czyli bezpłatny udział w 12-dniowych warsztatach muzycznych w Konstancinie-Jeziornej koło Warszawy, zakończonych uroczystym koncertem w Filharmonii Narodowej w Warszawie, oraz 200 zł miesięcznie w roku szkolnym 2008/2009, zdobyła Aleksandra Dąbrowska (uczy się w szkole muzycznej w Gdańsku).
     Stypendium Na Pierwszą Nutę - bezpłatny udział w 10-dniowych warsztatach muzycznych - uzyskał Michał Światkowski (Zespół Szkół Muzycznych w Elblągu).
     Natomiast stypendium Na Drugą Nutę, czyli 200 zł miesięcznie w roku szkolnym 2008/2009, zdobyła Katarzyna Zimińska (szkoła muzyczna w Gdańsku).
     Stypendystów, którzy już dziś wiedzą o tym, że nie będą mogli uczestniczyć w warsztatach muzycznych, organizatorzy proszą o jak najszybszy kontakt.
     Organizatorem Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej jest Fundacja J&S Pro Bono Poloniae.
     Jest to program stypendialny skierowany do uzdolnionych uczniów szkół muzycznych II stopnia. Od 2001 r. programem zostało objętych ponad 200 młodych muzyków, z którymi zajęcia prowadziło blisko 70 wybitnych pedagogów. Z programem współpracuje 69 szkół muzycznych II stopnia z 14 województw oraz 20 lokalnych organizacji pozarządowych na terenie Polski.
     Z terenu Elbląga nominacji kandydatów do OFAM-u corocznie dokonuje Fundacja Elbląg we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych I i II st. w Elblągu, Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Państwową Szkołą Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu.
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama