UWAGA!

Świąteczna pomoc dla osób starszych i potrzebujących

 Elbląg, pixaby
pixaby

Świąteczne paczki, pakiety z wigilijnymi potrawami i dofinansowania na zakup żywności. Tradycyjnie elbląski samorząd przygotowuje świąteczne wsparcie dla osób starszych i potrzebujących.

Jedną z najpiękniejszych elbląskich tradycji są Świąteczne Spotkania połączone z wigilią dla mieszkańców. W tym roku z bólem serca musieliśmy zrezygnować ze świątecznego jarmarku. Chcieliśmy jednak, aby Ci najbardziej potrzebujący, mogli jak co roku poczuć atmosferę świąt. Mimo pandemii - i wynikających z niej ograniczeń  zaprosiliśmy  elbląskie firmy gastronomiczne do uczestnictwa w akcji „Wigilijna pomoc”.

- W ramach tej akcji, 10 elbląskich firm gastronomicznych, które jako pierwsze zgłosiły swój akces do uczestnictwa w Wigilijnej pomocy, na zamówienie Urzędu, przygotowuje 1000 zestawów potraw wigilijnych (barszcz czerwony z uszkami lub pasztecikiem, bigos wigilijny, pierogi z kapustą i grzybami, ciasto, pieczywo). We współpracy z elbląskim MOPS wskazanych zostało 11 organizacji, które swoim podopiecznym w dniach 21 i 22 grudnia przekażą przygotowane posiłki. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pomoc – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Do osób starszych i najbardziej potrzebujących trafią również świąteczne paczki z artykułami spożywczymi. Wśród obdarowanych będzie między innymi 260 elbląskich kombatantów. Ponadto rodzice 374 dzieci, które nie uczęszczają do szkoły, a mają dożywianie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymają pomoc finansową w formie zasiłków celowych na łączną kwotę 74.800 zł.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Trochę dziwne że kombatant jest najbardziej potrzebującym. Niech któryś z kombatantów odważy się napisać ile ma dochodu miesięcznie.
 • RACJA!!!!!
 • Dlaczego Stowarzyszenia które prowadzimy kilka lat są zapominane, sami na swoją rękę szukają Sponsorów żeby pomogli nam zrobić paczki podopiecznym w te Święta lub sami robimy skromne ze swych małych emerytur czy rent my przy Obrońców Pokoju gdzie mieścimy się nikt nas nie zapytał czy są takie osoby rodziny a MOPS czyli pracownice Socjalne najlepiej wiedzą Radosnych, zdrowych Świąt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stowarzyszenie i wolontariuszk(2020-12-17)
Reklama