UWAGA!

Świąteczne paczki dla kombatantów

 Elbląg, Świąteczne paczki dla kombatantów
Fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej tuż przed Świętami Bożego Narodzenia świąteczne paczki oraz zestawy wigilijnych potraw trafiły do kombatantów na Warmii i Mazurach. W paczkach znajdywały się także kartki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Magiczne chwile, podczas których wspominamy nasze spotkania, rozmawiamy o tym, jak dawniej wyglądały święta. Stare fotografie, piękne i wzruszające momenty, mnóstwo uśmiechu i radości. Nasi bohaterowie przeżyli wiele ciężkich chwil, walcząc o wolną i niepodległą ojczyznę. Jesteśmy Im winni pamięć i ogromny szacunek, bo gdyby nie oni wtedy.. dziś nie byłoby nas. Te paczki to wyraz szacunku i uznania, to świadectwo tego, że wiemy, jak dużo zrobili dla Polski, dla nas i naszych dzieci.

Żołnierze Polskiego Podziemia Niepodległościowego każdego dnia uczą nas, jak ważna jest wolna i niepodległa ojczyzna, jak ważne są wartości, o które walczyli.

- Dziękuje wam, kochani, że o nas pamiętacie, że zawsze możemy na was polegać - mówi Ludwika Mendelska, sanitariuszka Powstania Warszawskiego, której w ramach akcji #ObiadyDlaBohaterów od marca żołnierze 43 Batalionu dostarczają posiłki. 

 

Za piękne kartki dziękujemy placówkom:

Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 15, Przedszkole nr 21, Przedszkole nr 34, Przedszkole Miejskie nr 4 w Braniewie, Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Mój Dom" w Ornecie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu, Przedszkole Samorządowe w Pasłęku, Integracyjne Przedszkole "Smerfowa Kraina" w Kętrzynie, Przedszkole Publiczne nr 2 w Bartoszycach i Przedszkole "Malinka" w Kętrzynie. Wasze kartki sprawiły bohaterom ogromną radość!

 

Nasze działania nie byłyby możliwe bez wsparcia Ministerstwa Obrony Narodowej, Stowarzyszenia Odra-Niemen, Fundacji Nie Zapomnij o Nas oraz wielu wspaniałych wolontariuszy.

ppor. Anna Szczepańska, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama