UWAGA!

Świątecznie i dla potrzebujących

 Elbląg, Świątecznie i dla potrzebujących
fot. nadesłana

Bank Żywności z powodu pandemii nie mógł w tym roku zorganizować otwartego spotkania wigilijnego dla swoich beneficjentów. W zamian przyjął od prezydenta Elbląga 100 posiłków złożonych z potraw świątecznych ufundowanych przez miasto. 

Dzień przed Wigilią rozdaliśmy je przy pomocy współpracujących z nami organizacji. Część otrzymali bezpośredni beneficjenci Banku Żywności wraz z dodatkowym, świątecznym prezentem w postaci czapki i szalika, zrobionymi na drutach przez członków i sympatyków stowarzyszenia „Bufet potrzeb”. Prezenty oraz wigilijne posiłki wręczali wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1: Wiktoria Boniecka, Jakub Smołynec, Mateusz Ciosek, Jakub Ryś, Damian Straszkiewicz, Arsen Karamyan i Maciej Piątek. I obdarowanym, i wolontariuszom przyniosło to dużo radości.

Bank Żywności uczestniczył też w akcji TVN „Pomagajmy sobie”. Wybraliśmy dwie organizacje, które mogły skorzystać z programu. Były to PSONI Koło w Elblągu oraz Chrześcijańska Misja Pomocy Osobom Uzależnionym „Nowa Nadzieja” w partnerstwie z Bankiem Żywności. Wśród podopiecznych Nowej Nadziei są głównie osoby bezdomne. Wybrana również przez Bank restauracja Wiarus dostarczyła w ciągu 11 dni 650 posiłków – w Wigilię dodatkowe 2 posiłki na dni świąteczne. Były to pożywne, smaczne dwudaniowe obiady., które otrzymało 50 osób.

Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama