UWAGA!

Świąteczny bilans policji

Elbląg, Policyjny patrol na „siódemce”.
Policyjny patrol na „siódemce”.

W Elblągu w okresie minionego półrocza zanotowano 41 wypadków drogowych, 29 przestępstw narkotykowych, 22 pobicia i bójki, 58 rozbojów, 214 kradzieży z włamaniem i 462 kradzieże. Jakich przestępstw najbardziej obawiają się mieszkańcy dużych miast, do których zalicza się również Elbląg?

Z sondaży wynika, że najczęstsze obawy (48 proc.) to te o włamania do mieszkań i samochodów. Na drugim miejscu (43 proc. ankietowanych), to strach przed rozbojami i napadami. Znaczna część społeczeństwa (34 proc.) wskazuje na niszczenie mienia przez wandali, a bójek i pobić obawia się 30 proc. społeczeństwa. Utrzymująca się na wysokim poziomie ilość wypadków drogowych, a tym samym zagrożenie bezpieczeństwa kierujących pojazdami budzi niepokój u 27 proc. ankietowanych.
     W innym sondażu, przeprowadzonym w lipcu 1990 r., zaufanie do policji potwierdziło 56 proc. ankietowanych. W roku 2008 Policja cieszy się zaufaniem 73 proc. społeczeństwa. Tak owocuje skuteczność podejmowanych działań, o czym informują dane statystyczne. Przez sześć pierwszych miesięcy 2008 r. w całym kraju zanotowano 547 802 przestępstw, o 10,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Równocześnie ich sprawcy coraz częściej nie mają szans na uniknięcie odpowiedzialności, bowiem wykrywalność wzrosła do 70 proc.
     Z okazji ich święta życzymy policjantom, by za rok statystyki wykazywały mniejsze niż obecnie zagrożenia społeczne, a jeśli dojdzie do przestępstw, by szybko i skutecznie były wykrywane.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama