UWAGA!

Światowy Dzień Chorego w hospicjum

 
Elbląg, Światowy Dzień Chorego w hospicjum
fot. nadesłana

W dniu dzisiejszym uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.30 w kaplicy naszego Hospicjum sprawowana była uroczysta msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Jana Styrny. Chorych odwiedzili przedstawiciele władz miasta.

Na uroczystości obecni byli wiceprezydenci Grażyna Kluge oraz Tomasz Lewandowski oraz pacjenci i ich bliscy, personel, wolontariusze i przyjaciele Hospicjum. Podczas mszy św. Biskup udzielił sakramentu namaszczenia chorych. Po mszy ks. Biskup i Wiceprezydenci wraz z Dyrekcją i Kapelanem Hospicjum odwiedzili na oddziale pacjentów, którym podarowali kwiaty oraz złożyli życzenia. Kwiaty i życzenia otrzymali również pacjenci, którzy są objęci opieką domową.
      
       Dzień Chorego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, został ustanowiony przez Jana Pawła II, by być „owocnym czasem modlitwy, współuczestnictwa i ofiary z cierpienia dla dobra Kościoła. Jest skierowanym do wszystkich wezwaniem, aby rozpoznali w chorym bracie Święte Oblicze Chrystusa, który przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie dokonał dzieła zbawienia ludzkości” (Jan Paweł II, List ustanawiający Światowy Dzień Chorego, 13 maja 1992 r.) – przypomniał Benedykt XVI.
      
       Dzisiejsza uroczystość też była świetną okazją do uczczenia jubileuszu naszej wolontariuszki Zofii Bukowskiej, która od 5 lat posługuje przy łóżku chorego oraz wspomaga w pracy administrację naszej placówki. Jubilatka otrzymała gratulacje, kwiaty oraz upominki.
      
      
Anna Podhorodecka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama