UWAGA!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich na Wyżynnej

 
Elbląg, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich na Wyżynnej
fot. nadesłana

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, uroczyście obchodzony również w szkole na Wyżynnej. Jest obchodzony już od dwudziestu lat i ma na celu propagowanie czytelnictwa.

W tym roku w szkole zostało podjętych kilka przedsięwzięć. Rozstrzygnięto, ogłoszone wcześniej, konkursy: literacki i plastyczny, pt. „Przeczytaj tę książkę” . Konkurs przeprowadzono wśród uczniów wszystkich klas. Należało napisać recenzję książki tak, by zachęcić kolegów do jej przeczytania lub przedstawić treść w formie plastycznej. Podsumowano też akcję „Podziel się książką”, dzięki której wzbogaciliśmy się o 50 nowych pozycji. Szkolne korytarze zostały ozdobione aforyzmami i cytatami związanymi z dobrą książką i czytaniem.
       W piątek 24 kwietnia do klas młodszych zawitali znani bohaterowie książek, w postacie których wcielili się uczniowie klasy II a. Dzieci świetnie rozpoznawały Kota (w butach), Muminka, Pipi, Matyldę, Karolcię, Krzysia, Pinokia, Kopciuszka czy Plastusia oraz potrafiły podać tytuły książek, z których pochodzili ci bohaterowie.
       W klasach IV – VI i gimnazjum uczniowie wysłuchali fragmentów książek, czytanych przez kolegów i koleżanki z różnych klas. Podając właściwy tytuł lektur i odpowiadając poprawnie na przygotowane pytania, zdobywały punkty i nagrody. Cytaty i pytania przygotowały polonistki a całością szkolnych konkursów zajęła się Izabela Zimnoch.
       W ramach Dni Książki i Prasy już wkrótce odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem – Marcinem Pałaszem.
       Mamy nadzieję, że podjęte działania zachęcą zniechęconych do spędzania wolnego czasu w towarzystwie dobrej książki, która zdecydowanie zasługuje na miano prawdziwego przyjaciela człowieka.
      
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama