UWAGA!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na Wyżynnej

Elbląg, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na Wyżynnej
fot. nadesłana

25 września w ZS nr 2 ściany korytarzy szkolnych, klas, świetlicy, stołówki, pokoju nauczycielskiego, zdobiły matematyczne hasła, liczne wzory, zadania i plastycznie przygotowane rymowanki. Komisje egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i pracowników placówki, a w okolicy szkoły można było spotkać patrole egzaminacyjne.

Akcja światowa związana z World Multiplication Table Day to wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ma ona na celu uświadomienie wszystkim, jak ważne jest posiadanie tej elementarnej wiedzy matematycznej w życiu codziennym, szkolnym i w świecie nauki. Organizatorzy uznali, że edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą i w naszej szkole świetnie się to założenie sprawdziło.
       Uczniowie, pod czujnym okiem Małgorzaty Wołk, przygotowali stanowiska pracy, plansze, etykietki, wizytówki, regulaminy gier. W liczeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i chętni przechodnie, wśród których z zadaniami krążyli uczniowie-eksperci. W sumie przepytano ponad dwustu uczniów i sześćdziesięciu dorosłych.
       Komisje egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i pracowników naszej placówki, a w okolicy szkoły można było spotkać patrole egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość podstaw liczenia. Każdy kto zdał egzamin otrzymał tytuł eksperta tabliczki mnożenia.
       Po zdanych egzaminach najlepsi wzięli udział w grach sportowo- matematycznych. W grze królowa skakanki I miejsce wywalczyła uczennica klasy V c Alicja Zamojska, w grze piłkarz- matematyk zwyciężył Aleksander Tywoniuk, również z klasy V c.
       Było wesoło, gwarnie, entuzjastycznie i czuć było w powietrzu rozpalone od myślenia głowy. Warto brać udział w takiej mądrej zabawie, żeby się sprawdzić, czy poradzimy sobie, licząc tylko na siebie.
      
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama