UWAGA!

Święto dzieci na Zawadzie

W niedzielę (1 czerwca) jedno z osiedlowych boisk na Zawadzie zamieniło się w prawdziwą krainę zabaw. Festyn z okazji Dnia Dziecka dla swoich mieszkańców zorganizowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo.

W samym środku osiedla - na boisku przy ul. Kasprzaka oraz na terenach do niego przyległych - powstało małe miasteczko pełne humoru i muzyki.
     - Wiele radości sprawiły dzieciom skoki na dmuchanym zamku i trampolinie oraz zabawy w suchym basenie z kolorowymi piłkami - mówi Sławomir Zawistowski z SDK Zakrzewo.
     Na korcie tenisowym przygotowano szereg konkurencji zręcznościowo-rekreacyjnych. Były to m.in. rzuty piłką do kosza, łowienie rybek, rzuty strzałkami do tarczy, rzuty kółkami i woreczkami do celu. W konkurencjach tych dzieci zdobywały specjalne punkty, za które otrzymywały później nagrody.
     Dla miłośników dziecięcego makijażu przygotowano stoisko, przy którym dwie panie malowały twarze i robiły kolorowe, bajkowe tatuaże.
     Jedną z atrakcji niedzielnego festynu były występy grup tanecznych działających w Spółdzielczym Domu Kultury SM Zakrzewo, w Szkole Podstawowej nr 15 oraz gości z Młynar.
     

 


     Fani królewskiej gry mogli zmierzyć swoje siły w miniturnieju szachowym przygotowanym przez sekcję szachową SDK. Dzieci wzięły też udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „W krainie zabaw”. - Mali plastycy z zapałem rysowali zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, dając upust swojej dziecięcej wyobraźni - relacjonuje Sławomir Zawistowski.
     Wśród niedzielnych atrakcji nie zabrakło quizów dla dzieci i dla dorosłych. Był konkurs talentów wokalnych „Mikrofon dla wszystkich”, a także wspólne zabawy i korowody z bajkowymi postaciami: smokiem i wielkim, zielonym ptakiem.
     Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów ufundowała Vectra SA, sponsorem głównym festynu był Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama