UWAGA!

Święto Niepodległości w SP 16

 
Elbląg, Święto Niepodległości w SP 16
(fot. nadesłana)

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, to data szczególna. Wspominamy wtedy tych, którzy walczyli o odzyskanie wolności Ojczyzny nie tylko podczas I wojny światowej, lecz również w czasie narodowych powstań i innych zrywów wolnościowych. Jak wspominali uczniowie SP 16 w Elblągu?

Uczniowie naszej szkoły również w wyjątkowy sposób uczcili tę ważną datę. Nie było tradycyjnej akademii, tylko rozgrywki międzyklasowe na poziomie klas IV, V, i VI, które poprzedzone były prezentacją multimedialną na temat drogi Polski do niepodległości przygotowaną przez ucznia klasy VI- Piotra Stankiewicza. Drużyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu historii, a klasy talentem wokalnym podczas śpiewania pieśni patriotycznych. Doskonałą okazją do poznania nowych, ciekawych faktów z historii świata i naszej Ojczyzny była związana z obchodami Dnia Niepodległości żywa lekcja historii, czyli Konkurs na Najciekawszy Strój Historyczny. Zagościli u nas m.in; Emilia Plater, Fryderyk Szopen, Maria Curie- Skłodowska , królowa Bona i liczne damy dworu. Wszyscy uczestnicy zachwycali strojami, fryzurami i rekwizytami, w związku z tym jury miało wyjątkowo trudne zadanie
       Liczymy na to, że obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole spełniły oczekiwania uczniów, którzy poprzez zabawę zdobywali wiedzę historyczną.
       Natomiast uczniowie klas 0-III obejrzeli program artystyczny w wykonaniu kolegów z klas III. Wzięli udział w zabawie interaktywnej pod hasłem Niepodległe państwo. Wyjaśniali, jak rozumieją pojęcie współczesnego młodego patrioty. Tworzyli plakaty do wybranych haseł związanych ze Świętem Niepodległości. Śpiewali pieśni patriotyczne. Wzięli udział w dwóch konkursach: Pocztówka na Święto Niepodległości oraz Historyczny strój z minionych epok. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy akademii otrzymali słodki upominek.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama