UWAGA!

Święto Niepodległości w SP nr 16

 
Elbląg, Święto Niepodległości w SP nr 16
fot. nadesłana

13 listopada w SP nr 16 w Elblągu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez klasy IV c i VI a. W pierwszej części uczniowie przedstawili drogę Polski do niepodległości. Druga część uroczystości przygotowana przez Samorząd Uczniowski to festiwal pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

Na początku należało odgadnąć tytuł utworu, następnie go zaśpiewać. Okazuje się, że w naszych uczniach drzemią ukryte talenty wokalne, które rozkwitły dzisiaj w pełnej krasie.
       Akademię zakończyliśmy prezentacją  "żywej flagi", którą zaprezentowali wszyscy uczestnicy uroczystości. Święta patriotyczne można celebrować w sposób atrakcyjny, a zarazem wesoły.
       Obchody Święta Niepodległości poprzedzone były zadaniami zaproponowanymi przez Samorząd Uczniowski klas IV-VI. Klasy IV przygotowywały najdłuższą flagę - zwycięzcą w tej kategorii okazała się klasa IV b.Klasy V wykonywały plakat pod hasłem ,,Piękna nasza Polska cała ", klasy VI zaprezentowały godło Polski.
       Oprócz twórczej pracy, która odbywała się na godzinach wychowawczych uczniowie mieli okazję do utrwalenia sobie symboli narodowych oraz położenia najpiękniejszych miejsc naszego kraju.
       Natomiast uczniowie klas 0- III w skupieniu wysłuchali pieśni patriotycznych. Uczniowie klas starszych zapoznali ich z wydarzeniami z okresu zaborów. Na lekcjach uczniom przypomniano o znaczeniu symboli narodowych oraz zapoznano z postacią Józefa Piłsudskiego. Uczniowie przybyli na uroczystość z własnoręcznie wykonanymi kotylionami w barwach narodowych, co podkreśliło patriotyczny charakter apelu.
      
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 16
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama