UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto Straży Granicznej

 
Elbląg, Święto Straży Granicznej
(fot. A. Ciejpa)

Dziś (16 maja) swoje święto obchodzi Straż Graniczna. Powstała 16 maja 1991 r., zastępując Wojska Ochrony Pogranicza. Okazja, by bliżej przyjrzeć się strażnikom granicznym, nadarzy się już w najbliższy piątek 18 maja.

Do głównych zadań Straży Granicznej należy ochrona granicy państwowej, kontrola ruchu granicznego, kontrola legalności pobytu cudzoziemców i wykonywania przez nich pracy, a także nadzór nad eksploatacją polskich obszarów morskich i przestrzeganiem przez statki przepisów obowiązujących na tych obszarach.
       Placówka Straży Granicznej w Elblągu powstała w 1996 r. Jest jedną z dwunastu placówek Morskiego Oddziału Straży Granicznej, obsługuje morskie przejścia graniczne w Elblągu i Fromborku. Jej funkcjonariusze na co dzień zajmują się kontrolą ruchu granicznego, kontrolą legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w naszym kraju oraz zwalczaniem przestępczości związanej z przemytem. Tylko w tym roku doprowadzili do ujawnienia wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu o łącznej wartości ok. 1 miliona złotych.
       Oprócz swoich ustawowych zadań elbląscy strażnicy graniczni uczestniczą również aktywnie w życiu mieszkańców, prowadząc prelekcje dla dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki narkotykowej oraz pokazy wyszkolenia psów służbowych. Biorą udział w spotkaniach z rodzicami w szkołach, podczas których wyczulają dorosłych na istniejące zagrożenia. Prowadzą zajęcia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1, gdzie w klasie z innowacją pedagogiczną „Straż Graniczna” przygotowują młodzież do ewentualnej służby w mundurze. Są obecni także na lokalnych festynach i piknikach rodzinnych, prezentując sprzęt i wyposażenie formacji.
       Okazja, by bliżej przyjrzeć się strażnikom granicznym, nadarzy się już w najbliższy piątek 18 maja. W godz. 11-16.30 odbywać się będzie festyn dla mieszkańców Elbląga, organizowany wspólnie ze Strażą Pożarną i 16 Batalionem Dowodzenia, na którym będzie można obejrzeć pojazdy służbowe i sprzęt, który funkcjonariusze wykorzystują na co dzień do służby. Atrakcją będzie pokaz wyszkolenia psów służbowych SG. Wszystkie trzy służby właśnie w maju obchodzą swoje coroczne święto.
      
      
      
st. chor. SG Lidia Osik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama