UWAGA!

Święto Szkoły w Łęczu

 Elbląg, Święto Szkoły w Łęczu
fot. nadesłana

Wczoraj (26 czerwca) w Szkole Podstawowej w Łęczu odbyło się pierwsze Święto Szkoły. Data obchodów nie jest przypadkowa, to rocznica nadania szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na zaproszenie społeczności szkolnej przybyli przedstawiciele patrona z kontradmirałem SG Piotrem Stockim na czele, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy okolicznych szkół, rodzice uczniów, mieszkańcy Łęcza, przyjaciele szkoły.
       Święto miało charakter festynu rekreacyjnego. Dmuchany zamek – zjeżdżalnia, trampolina, skoki na euro-bungee, cukrowa wata -to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla dzieci. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich specjalny przelot samolotów nad szkołą, szczególnie gdy jeden z nich pomachał skrzydłami na pożegnanie.
       Jak zwykle z wielkim aplauzem spotkał się występ „naszej orkiestry”- jak mawiają dzieci z Łęcza o Orkiestrze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
       Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Śladami Patrona”. Nagrody dla zwycięzców przywiózł komendant Placówki SG w Elblągu mjr Arkadiusz Kulik. Z placówki w Elblągu przyjechały do Łęcza psy, na co dzień pełniące służbę w Straży Granicznej. Miłośnicy zwierząt mieli okazję podziwiać ich wyszkolenie.  
       Pierwsze Święto Szkoły dostarczyło uczestnikom wielu emocji i zabawy. Radości tego dnia było co niemiara, nawet aura okazała się łaskawa, powstrzymując opady deszczu na czas szkolnego festynu.
       Więcej na stronie szkoły.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Świetny pomysł, że na wesoło zamiast sztywnej akademii. Pozdrawiam i życzę dzieciaczkom i nauczycielom udanych wakacji i nowych świetnych pomysłów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    :)Sąsiadka(2013-06-27)
Reklama