UWAGA!

Święto Szkoły w ZS nr 1

 Elbląg, Święto Szkoły w ZS nr 1
fot. nadesłana

Jak zawsze na koniec listopada Zespole Szkół nr 1 uczciliśmy wszyscy rocznicę nadania sztandarów. To już drugie takie święto w Szkole Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4.

W szkole podstawowej cały dzień spędziliśmy z naszym patronem - Kornelem Makuszyńskim i jego przesympatycznymi postaciami. Od rana tryskaliśmy dobrym humorem i za namową pana Makuszyńskiego uśmiechaliśmy się do każdego, aby nie stracić owego dnia. Rozpierała nas też energia do twórczego działania. Najmłodsi stworzyli piękne postacie Koziołka Matołka i małpki Fiki-Miki oraz skonstruowali specjalne pociągi "Pana Kornela", do których powsiadały radosne postacie z książek naszego patrona.
       Starsi wspaniałymi pracami plastycznymi zachęcali wszystkich do czytania twórczości Kornela Makuszyńskiego i zaprezentowali jego życiorys. Pojawiły się też elementy grozy - uczennicy z kl. V przyśnił się koszmar, bo nie zapoznała się z biografią Kornela Makuszyńskiego. Szybko jednak okazało się, że to przyjemny sen, w którym harcowały dobrze znane nam postacie: naiwny Koziołek Matołek, figlarna małpka Fiki-Miki, sympatyczna mała Basia, panna z mokrą głową, przyjaciel wesołego diabła.
       Obejrzeliśmy również ciekawą pantomimę oraz zabawną scenkę z przygód Koziołka Matołka. Bawiliśmy się wspaniale. Czekamy na kolejne spotkanie z pogodnym Kornelem Makuszyńskim.

 

W Gimnazjum nr 4 prawie przez dwa miesiące przygotowywaliśmy się do nagrania lipdaba [rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do odtwarzanej z playbacku piosenki - przyp. red.]. 27 listopada stał się dniem, w którym zrealizowaliśmy nasze pomysły.
       Wszyscy gimnazjaliści podjęli wyzwanie i starali się zaskoczyć siebie nawzajem oraz nauczycieli, aranżując różne, czasami zaskakujące scenki. Któż się spodziewał, że na drugim piętrze segmentu D powstanie „prawdziwa plaża”? Nasz patron, Zbigniew Herbert, aż wyszedł z portretu, by dołączyć do rozbawionej młodzieży. Atmosferę zabawy najlepiej pokazuje film pt. „Lipdub od kuchni”.
       Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez nauczycieli.
       Cieszymy się, że wszyscy stanęli na wysokości zadania. Uczniowie barwnie się przebrali, wykazali się kreatywnością, zaprezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach. Byli bardzo odważni i świetnie się bawili. Efekt naszych działań już wkrótce ukaże się na stronie internetowej szkoły.
       Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, entuzjazm. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie zintegrowało całą społeczność szkolną.
      
      

Nauczyciele Zespołu Szkół nr
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama