UWAGA!

Świętowali z mieszkańcami Elbląga

 
Elbląg, Świętowali z mieszkańcami Elbląga
Fot. Michał Skroboszewski

Na co dzień prowadzą dochodzenia, ścigają wykroczenia, i wykonują prace typowo prewencyjne. Od policjantów różnią się jednak tym, że wszystkie ich prace związane są z żołnierzami. Żandarmeria Wojskowa w Elblągu obchodziła jubileusz 25-lecia utworzenia formacji. Zobacz zdjęcia z festynu.

 - Nasza formacja, która jest elitarną formacją w Wojsku Polskim obchodziła swoje święto 13 czerwca, a my wychodząc na przeciw mieszkańcom Elbląga przygotowaliśmy dla nich pokaz sprzętu i wyposażenia, który posiada elbląski oddział Żandarmerii Wojskowej z podległymi wydziałami i placówkami oraz z zaprzyjaźnionymi służbami, czyli z policją, strażą graniczną i strażą pożarną - mówił st. chor. szt. Paweł Kowalski, rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.
       Mimo złej pogody na plac Jagiellończyka licznie przybyły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.
       – Siedziałem w samochodzie na górze, bo dach był otwarty. Fajnie było – opowiadał 7-letni Szymek. – A mi się podobało jak psy goniły złego pana i go przewróciły i gryzły – mówił 5-letni Maciek.
       Choć dokładnych danych nikt nie może zdradzić, to wiadomo, że żołnierzy żandarmerii w Elblągu jest ponad stu. W trakcie dzisiejszego (18 czerwca) święta odbyła się uroczysta akademia, podczas której wyróżniającym się żołnierzom elbląskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej wręczono wyróżnienia, medale, nagrody rzeczowe i statuetki pamiątkowe. Najważniejszymi odznaczeniami były medale i odznaczenia od prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej. W sumie przyznano ich około 40 żołnierzom.
       - Na co dzień nasza formacja zajmuje się tym, co policja, tyle, że w wojsku. Prowadzimy dochodzenia, ścigamy wykroczenia, wykonujemy prace typowo prewencyjne, patrole, profilaktykę w szkołach i obecnie staramy się wyjść z bardzo szerokim programem do współpracy ze społeczeństwem – wyjaśniał Paweł Kowalski. - Prowadzimy program bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prezentujemy mieszkańcom symulator jazdy 3D, symulator dachowania i okulary typu alkogogle.
      
ng
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Choć dokładnych danych nikt nie może zdradzić" a komu niby zdradzić. Ruski wywiad wszystko wie a Polska jest przewidziana jako poligon nuklearny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Sztab.generalny(2015-06-18)
 • Widziałem Ich podczas lotu samolotem nad placem było fajnie, za granicą to najlepsze jest jak świetuja oddziały lotnictwa pokazy samolotów wojskowych itp itd a tutaj namiot wystawili takie prymitywne to jak ja miale x lat pamietam te namioty na placu jagielonczyka przez 20 lat zero nowych pomysłów coś nie halo pozdrawiam i powodzenia przy następnych misjach na placu Kazimierza
 • Żółwie, betony takie określenie panowało, jak w monie byłem. Jak patrzę na te zdjęcia i czytam ten tekst wiem już napewno że tam nic się nie zmieniło. Państwo Islamskie i tak zrobi z nimi porządek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  allahakbar(2015-06-18)
 • pozdrowienia dla kolegow z zw ruch drogowy elbla
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  alfa77(2015-06-18)
 • Do allahakbar - z nimi i z tobą i ze wszystkimi którzy plują na mundurowych słabe państwo to łatwy kąsek dla islamistów. Do ZiP - bo kasy w budżecie coraz mniej skąd brać ?
 • Za tydzień będzie święto kotów, za dwa tygodnie generałów, za trzy pilotów, za cztery kierowców, za pięć czołgistów, za sześć pułkowników, za siedem komandosów, za osiem spadochroniarzy, za dziewięć snajperów, za dziesięć saperów. .. czy naprawdę nie można zrobić jednego święta dla wojaków jednego dnia?
 • Nie ma jak to przyzwyczajać dzieci do widoku "policyjnej pały" i innych ciekawych "środków przymusu". .. PS. a silne państwo, to społeczeństwo obywatelskie, a nie jakiś nieświadomy, prany codzienną propagandą motłoch obstawiony psami.
 • Motloch to Ty hamie
 • Zarząd PZL Świdnik skierował sprawę przetargu do sądu. To wskazywałoby, że są konkretne argumenty, iż to rozstrzygnięcie nie do końca jest przejrzyste? – Przyczyn, dla których postępowanie przetargowe przeprowadzone przez MON powinno zostać zamknięte i powtórzone, jest wiele, ale zasadnicza jest taka, że nasza oferta została rozpatrzona w nieuczciwy sposób i w konsekwencji odrzucona. Ponieważ na pismo przedprocesowe, które skierował zarząd PZL Świdnik, MON nie było łaskawe nawet odpowiedzieć, stąd kolejny krok przewidziany prawem. Spróbujemy przed sądem udowodnić, że odrzucenie naszej oferty z procedury przetargowej było bezpodstawne.
Reklama