UWAGA!

Szalone Małolaty opanowały Konin

 
Szalone Małolaty opanowały Konin
fot. Zdzisław Siwik i Marcin Oliński

W niedzielę, 3 marca, zakończyły się ogólnopolskie kwalifikacje do etapu międzynarodowego 40. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Tańca w Koninie. Dla niektórych z podopiecznych Studia Artystycznego Katarzyny Panicz „Szalone” i „Szalone Małolaty” był to konkursowy debiut, jednak wszyscy poradzili sobie „śpiewająco”- to wyrażenie w tym wypadku nabiera wręcz innego wymiaru. Zobacz zdjęcia.

Trzydzieścioro dwoje młodych wokalistów wzięło udział w przesłuchaniach w Konińskim Domu Kultury i cała trzydziestka dwójka wybierze się do Konina po raz kolejny w czerwcu. Dwie solistki i wszystkie, czyli aż cztery zespoły wokalne, zakwalifikowały się do etapu międzynarodowego najważniejszego i najstarszego festiwalu piosenki dziecięcej w Europie. Poziom, jak co roku, był niezwykle wysoki, jednak podopieczni Katarzyny Panicz okazali się jednymi z faworytów przesłuchań. Cieszy to tym bardziej, że Studio Artystyczne Szalone Małolaty funkcjonuje od zaledwie paru miesięcy- otworzyło swoje podwoje w listopadzie 2018 roku, kiedy to założycielka, po osiemnastu latach, rozstała się z Młodzieżowym Domem Kultury. Wychowankowie Studio to zarówno dzieci, które już od pewnego czasu kształciły swój warsztat pod okiem pani Katarzyny, jak i takie, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę ze śpiewem.
       - To niesamowite, że w ciągu zaledwie paru miesięcy nasze dzieciaki rozwinęły się tak bardzo, że wszystkie osiągnęły poziom konkursu międzynarodowego. Rozpiera mnie duma i radość”- mówi założycielka zespołów „Szalone” i „Szalone Małolaty”, Katarzyna Panicz. - Moi wychowankowie są pełni pasji i zaangażowania, ale przede wszystkim są pełne miłości do muzyki, a to według mnie jest główny powód ich nieprawdopodobnego rozwoju. Zbierają owoce swojej pracy, która daje im poczucie spełnienia i wspólnoty.
       Szalone Małolatki, Szalone Małolaty i Szalone zaprezentowały się w piosenkach „Ojciec Abraham”, „Panie Janie”, „Gdzie ten, który powie mi” oraz „Na drodze tej”. Wspaniała harmonia, przepiękne kostiumy projektu Krystyny Mielcarzewicz, doskonale dobrana choreografia autorstwa Marty Brozdowskiej oraz zapał i talent dzieci dały mieszankę wybuchową, gwarantującą im kwalifikacje do dalszych przesłuchań. Solistki- Nikola Fiedor oraz Natalka Wagasewicz zmierzyły się z trudnym repertuarem- piosenką „Kiej dziedziczka” z musicali „Chłopi” oraz „Czerwonym Kapturkiem”- klasyką Agnieszki Osieckiej.
       Teraz dzieciaki czekają trzy miesiące wytężonej pracy, by w czerwcu po raz kolejny oczarować publiczność i jury. „Nie możemy się doczekać” mówią wychowankowie Studio Artystycznego Katarzyny Panicz, a ich szeroki uśmiech potwierdza prawdziwość tych słów.
      

       --- artykuł promocyjny ----
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej