UWAGA!

„Szansa” i „Słonik” czekają

 
Elbląg, Fundacja Elbląg czeka na wnioski o stypendia
Fundacja Elbląg czeka na wnioski o stypendia (fot. nadesłana)

Przed nami niecały miesiąc wakacji. Uczniowie nie myślą jeszcze o powrocie do szkolnych ławek, jednak przed pierwszym dzwonkiem warto przez chwilę pomyśleć o szkole. Fundacja Elbląg ogłosiła nabór wniosków stypendialnych na rok szkolny 2013/2014. Stypendia mogą być wykorzystane np. na pomoce naukowe, opłacenie internatu czy dodatkowych zajęć.

Kluczowym terminem jest 10 września. Do tego dnia Fundacja Elbląg wyczekuje na wnioski do Programu Stypendialnego „Słonik" oraz „Szansa".
       Program Stypendialny „Szansa” skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentów, będących w trudnej sytuacji materialnej, osiągających szczególnie wysokie wyniki nauczania lub wybitnie uzdolnionych w wybranym kierunku, będących jednocześnie stałymi mieszkańcami Elbląga lub powiatu ziemskiego elbląskiego.
       Program Stypendialny „Słonik” skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów szkół wyższych do 28. roku życia, będących w trudnej sytuacji materialnej, a jednocześnie będących stałymi mieszkańcami Elbląga oraz powiatu elbląskiego ziemskiego.
       Celem programów stypendialnych jest wspieranie dzieci i młodzieży uzdolnionej lub niepełnosprawnej w zdobywaniu wykształcenia pozwalającego im na aktywne życie społeczne i zawodowe. Stypendia „Szansy" i „Słonika" są wsparciem finansowym i zostaną przyznane na rok szkolny 2013/2014, tj. na 10 miesięcy.
       Wszystkie szczegółowe informacje i warunki zawarte są w regulaminach dostępnych na www.fundacja.elblag.pl. Tu też można pobrać formularze wniosków. Należy je złożyć osobiście w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w godz. 8-16 lub za pośrednictwem poczty. Dodatkowych informacji nt. programów można uzyskać pod nr tel. 55 236 98 88, e-mail: biuro@fundacja.elblag.pl bądź bezpośrednio w biurze.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama