UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Szansę" dostaną w "Domu Zacheusza"

 
Elbląg, O pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu mówił ks. Edward Ryszkowski, dyrektor Domu Zacheusza
O pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu mówił ks. Edward Ryszkowski, dyrektor Domu Zacheusza (fot. Anna Dembińska)

Dzienny Dom Pobytu dla osób uzależnionych od alkoholu działa już w Domu Zacheusza (przy ul. Królewieckiej) prowadzony przez stowarzyszenie Karan. Dobrą wiadomością jest fakt, że terapię prowadzić będą terapeuci ze zlikwidowanej „Szansy”.

Kiedy 1 lutego przestała działać „Szansa” – ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu działający przy ul. Żeromskiego, wydawało się, że łatwo tej wyrwy nie uda się załatać. Podstawowym problemem było znalezienie nowej siedziby dla ośrodka.
       - Zgłosiliśmy się do konkursu zorganizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia na udzielanie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu. Wskazaliśmy terapeutów z „Szansy” jako osoby, które będą prowadzić terapię wg swojego programu, który realizowali w „Szansie”. I konkurs wygraliśmy – informuje ks. Edward Rysztowski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Terapeutycznego „Karan”.
       I od czerwca osoby uzależnione mogą iść po pomoc na Domu Zacheusza, przy ul. Królewieckiej 197. Nie trzeba żadnych skierowań, na miejscu jest lekarz, który wyda diagnozę.
       - W tej chwili w Karanie mieści się poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, poradnia leczenia uzależnień: oddział dzienny oraz oddział stacjonarny – mówi ks. Edward Rysztowski.
       Najważniejszą (i najlepszą) informacją jest „powrót” do Elbląga oddziału dziennego, gdzie pacjenci przychodzą codziennie i przez kilka godzin są poddawani terapii.
       - Przewidujemy, że w oddziale dziennym będziemy mogli pomóc 10 – 15 osobom. Taki program terapii trwa 40 dni. Nasi podopieczni przychodzą rano i do godzin popołudniowych są poddawani terapii – wyjaśnia dyrektor ośrodka.
       Karan podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia do końca 2022 r.
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama