UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szczęśliwa trzynastka

 
Elbląg, Szczęśliwa trzynastka
fot. nadesłana

W Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu po raz trzynasty odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów klas czwartych „ W harmonii z przyrodą”. Szkoła gościła drużyny z sześciu elbląskich szkół podstawowych: SP 1, SP 11, SP 14, SP 15, SP 16, SP 18, oraz SP z Gronowa Elbląskiego.

SP 21 reprezentowali uczniowie z klasy 4b: Kacper Buczkowski i Norbert Halicki, którzy wykazywali się przyrodniczą wiedzą, Amelia Capiak i Laura Klach tworzyły pracę plastyczną, a Olga Czurakowska, Natalia Szwarc i Michalina Witkowska kibicowały naszej drużynie.
       Podczas konkursu dzieci zmagały się ze sobą na różne sposoby. Segregowały na czas śmieci – okazało się, że nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało… Gdzie wrzucić kartonik po mleku? Otóż nie do papierów, tylko do plastiku. Najwięcej konkurencji wymagało od dzieci wiedzy przyrodniczej: odgadywanie nazw i przeznaczenia obiektów przyrodniczych wyświetlanych na slajdach, quiz „Co wiesz o higienie i zdrowym stylu życia?” oraz zadania dotyczące zjawisk przyrodniczych i anatomii człowieka. Ponadto przy wyłączonym zmyśle wzroku (zasłonięte oczy), używając pozostałych zmysłów, dzieci losowo rozpoznawały obiekty przyrodnicze po zapachu, dotyku, dźwięku a nawet smaku. Tradycyjnie też zmierzyły się w konkurencji „W zdrowym ciele – zdrowy duch” pokonując na czas tor przeszkód. W międzyczasie kibice okrzykami, transparentami, strojem dopingowali swoim drużynom. Zabawa przy tym była świetna! Wszystkie dzieciaki wykazały się niemałą wiedzą przyrodniczą, które oceniało jury. Komisja składała się z nauczycieli z wylosowanych przybyłych placówek. Po podliczeniu punktów wyniki okazały się następujące :
       1. miejsce –SP 21 i SP 18,
       2. miejsce– SP 1 i SP 11,
       3. miejsce – SP 14,
       4. miejsce – SP 16,
       5.miejsce – SP 15 i SP z Gronowa Elbląskiego.
       Wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone. Zapraszamy za rok kolejnych czwartoklasistów.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama