UWAGA!

Szkoła optymizmu w Gimanzjum nr 7

 
Elbląg, Szkoła optymizmu w Gimanzjum nr 7

Od września w Gimnazjum nr 7 realizowany jest projekt „ Bezpieczna i przyjazna elbląska szkoła - Szkoła Optymizmu”. W ramach projektu we wrześniu został zorganizowany wyjazd edukacyjny do Mikoszewa.

Podczas wycieczki uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach. Odbyły się m.in. zajęcia aktywne z elementami zajęć linowych, wycieczka edukacyjna z instruktorem do Rezerwatu „Mewia Łacha”, zajęcia aktywne z końmi z elementami hipoterapii, zajęcia z bursztynem ,,Złoto Naszego Bałtyku” oraz zajęcia na basenie w Jantarze.
       Oprócz wyjazdu nasi uczniowie biorą udział w różnego rodzaju warsztatach. Odbywają się:
       - zajęcia sekcji wspinaczkowej, które odbywają się na profesjonalnej ściance wspinaczkowej. Młodzież ma możliwość nauczenia się technik wspinaczkowych, różnego rodzaju chwytów, prawidłowej asekuracji. Dzięki treningom wspinaczkowym gimnazjaliści kształtują umiejętności ruchowe, przydatne w aktywności rekreacyjnej i sportowej, rozwijają sprawność koordynacyjną i kondycyjną;
       - warsztaty artystyczne, podczas zajęć w pracowni, pod okiem wykwalifikowanej instruktorki młodzież może nauczyć się sztuki decoupage, wyrobu biżuterii oraz innych technik zdobienia. Warsztaty rozwijają aktywność twórczą młodzieży i zainteresowania sztuką użytkową jako wartościowym sposobem spędzania wolnego czasu;
       - warsztaty teatralne organizowane przez Teatr Dramatyczny im. A. Sewruka w Elblągu, których celem jest przede wszystkim rozwijanie kreatywności, poznawanie swoich mocnych stron, odkrywanie siebie i integracja młodzieży.
       - warsztaty psychoterapeutyczne oraz profilaktyczne prowadzone przez psychologa, pedagoga i specjalistę terapii uzależnień. Dzięki którym młodzież może lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami, nauczyć się bycia asertywnym, poznać swoją wartość, a także dowiedzieć się o zagrożeniach związanych m.in. z alkoholem, narkotykami, dopalaczami, czym jest przemoc itp.
       Oferta projektu obejmuje również zajęcia dla rodziców i nauczycieli, dzięki którym uczestnicy mogą podnieść swoje kompetencje wychowawcze, polepszyć relacje z młodzieżą.
      
       Projekt „Bezpieczna i przyjazna elbląska szkoła - Szkoła Optymizmu” potrwa do grudnia i do tego czasu będą kontynuowane nasze działania. Jest to czas odkrywania talentów, wzmacniania mocnych stron, zdobywania nowych umiejętności przez uczniów. Jednym z celów programu jest wzmacnianie konstruktywnych cech osobowości oraz budowanie poczucia szczęścia. Wszystkie zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, rodziców oraz nauczycieli naszego Gimnazjum. Młodzież w sposób wartościowy spędzała swój wolny czas. W czasach, kiedy bierność, pasywność, niechęć do jakiejkolwiek aktywności jest coraz częstszym problemem wśród młodzieży, możemy obserwować w naszej szkole wzrost optymizmu młodzieży biorącej udział w zajęciach. Młodzież wyrabia w sobie motywację do podejmowania wysiłku, poszukiwania własnych mocnych stron. Zajęcia pozwalają nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, skutecznego obniżania napięć emocjonalnych i regulowania własnych emocji, a także wzrost chęci działania.
      
      
Anna Arlik, Gimnazjum nr 7
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama