UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolą się jak ratować życie

Elbląg, Zdjęcia z archiwum Straży Granicznej.
Zdjęcia z archiwum Straży Granicznej.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej otrzymał środki finansowe na zakup sprzętu medycznego do przeprowadzania szkoleń z pierwszej pomocy. Zobacz inne zdjęcia.

Dzięki tej pomocy kupiono wyposażenie dydaktyczne niezbędne do prowadzenia szkoleń w zakresie ratownictwa medycznego i pomocy przedmedycznej. W skład zakupionego sprzętu wchodzi m.in. komputer przenośny, fantom dorosłego człowieka oraz fantom niemowlęcia, aparaty do przeprowadzania wentylacji płuc, kołnierze ortopedyczne regulowane, szyny usztywniające, a także materiały edukacyjne.
     Służba funkcjonariusza w Straży Granicznej to służba Ojczyźnie. Codzienne zdarzenia niejednokrotnie udowodniły potrzebę wykorzystania nabytych umiejętności w trakcie szkolenia. Tym bardziej ma to znaczenie w kontekście udzielania pierwszej pomocy, w przypadku ratowania ludzkiego życia. Wielokrotnie Straż Graniczna brała udział w akcjach ratunkowych, gdzie liczy się każda minuta.
     
     Sponsorzy pokryli całkowity koszt zakupienia sprzętu. Darowiznę w wysokości 23.400 zł przekazał Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz 1.500 zł przekazało Europejskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe Sp. z o.o.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama