UWAGA!

Szkolna giełda turystyczna

Już dziś uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego mogą rozpocząć przygotowania do udziału w eliminacjach regionalnych konkursu "Świat w zmysłach" organizowanych w ramach Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda 2005". Eliminacje odbędą się w marcu 2005 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu.

Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda" to impreza, która została zainicjowana w 1999 r w ówczesnym województwie szczecińskim.
     - Giełda była odpowiedzią na problem związany z organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży - mówi Dorota Życzkowska, nauczycielka nauczania zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu. - W tamtym czasie na targach turystycznych było niewiele ofert organizatorów turystyki dla szkół. Nauczyciele, którzy chcieli pojechać z klasą na wycieczkę lub "zieloną szkołę", sami musieli zorganizować taki wyjazd. Robili to bardziej lub mniej profesjonalnie.
     Giełda miała więc być formą targów, podczas których prezentowane będą oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Aby nadać szczególny charakter imprezie obok stoisk firm turystycznych pojawiły się stoiska uczniów. I tak właśnie uczniowskie konkursy "Świat w zmysłach" i "Województwo w zmysłach" stały się głównym punktem giełdy.
     Po kilku latach regionalna impreza rozszerzyła się na cały kraj. Tak powstała Ogólnopolska Szkolna Giełda Turystyczna.
     - Impreza jest dwuetapowa - składa się z eliminacji regionalnych i ogólnopolskiego finału - wyjaśnia Dorota Życzkowska. - Pierwszy taki finał odbył się w kwietniu 2004 w Szczecinie. Giełda wzbudziła duże zainteresowanie w środowiskach turystycznych w różnych miejscach w Polsce.
     W marcu 2005 r. w elbląskiej Szkole Podstawowej nr 18 odbędą się eliminacje regionalne konkursu "Świat w zmysłach". Mogą wziąć w nich udział uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego.
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama