UWAGA!

Szlachetna Paczka. Rodziny z Elbląga wciąż czekają na darczyńców

- Wciąż około 20 potrzebujących rodzin z Elbląga nie znalazło darczyńców – mówi Katarzyna Kozioł ze Szlachetnej Paczki w Elblągu. - Gorąco zapraszamy do włączenia się w ideę mądrej pomocy, która przyświeca inicjatywie Stowarzyszenia Wiosna – dodaje.

Aby wesprzeć rodziny z Elbląga w tegorocznej edycji akcji, w bazie rodzin na stronie szlachetnapaczka.pl należy wybrać zakładkę "powiat elbląski". Jest ich łącznie 77.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni wolontariuszom i wszystkim darczyńcom, którzy już się zgłosili. Daje nam się we znaki pandemia koronawirusa, ale wciąż jest wiele osób i instytucji chętnych do pomocy. Dla przykładu: mimo trudnej sytuacji w szkołach, spowodowanej choćby kwarantannami, również elbląska edukacja zaangażowała się w tę edycję "Paczki". Przed nami duże wyzwanie organizacyjne, ale najważniejsze jest, aby udało nam się znaleźć darczyńców dla tych rodzin, które ich jeszcze nie mają – zaznacza Katarzyna Kozioł.

Jak pisaliśmy we wrześniu, Szlachetna Paczka w Elblągu zachęca wszystkich, którzy nie są w stanie zaangażować się w wolontariat, do pomocy w finale akcji, który odbędzie się w Elbląskim Parku Technologicznym 11-12 grudnia.

- Wtedy można nam pomóc na miejscu na różne sposoby, bo finał od strony logistycznej jest dużym wyzwaniem, samo noszenie wszystkich paczek jest wymagające. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli osoby dysponujące samochodami pomogą nam np. w rozwożeniu tych paczek do rodzin – mówiła w rozmowie z portEl.pl Katarzyna Kozioł.

Szlachetna Paczka to program społeczny Stowarzyszenia Wiosna, polegający na pomocy rodzinom, które mimo trudności chcą zmienić swoją sytuację. Szerzej pisaliśmy o nim m. in. tutaj.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pewnie wśród tych 20 rodzin jest też nasz rdzenny lewak Robert K
 • Zapraszam do rządu oni mają to chętnie pomogą wstydu nie macie żeby prosić zwykłych ludzi bo 20 rodzin czeka niech czekają ja też czekam żeby ktoś mi dał za darmo ale niestety ja musze pracować żeby mieć niech te rodziny które czekają do pracy się wezmą
 • Myślę, że niech przeznaczą jedno miesięczne 500 plus na paczkę dla dzieci. .. I tyle w temacie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  Pabloooo(2021-11-30)
 • Do roboty!!!!!
 • No, nasz Naczelny Orle na skurzanym fotelu, filantropie, pokaż się z najlepszej strony i pomóż ludziom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  2
  Baba Jaga na miotle(2021-11-30)
 • No przecież PiS dążył do krainy mlekiem i miodem płynącej, 500+, 13stki, 14stki bony turystyczne, darmowe podręczniki, podnoszenie najniższej krajowej, podniesienie kwoty wolnej od podatku a tu dalej szlachetna paczka istnieje? No jak to. .. ..
 • Przepraszam, ale z przedostatnim zdaniem się nie zgodzę. Większość tych osób nie chce zmieniać swojej sytuacji. Nie wiem też na jakiej podstawie weryfikowane są rodziny. Dla mnie rodzina w ciężkiej sytuacji to taka rodzina gdzie życiowe wydarzenia rzeczywiście nie były zależne od nich, ciężki wypadek, ciężka choroba, a co za tym idzie niemożliwosc podjęcia pracy. Jak czytam o rodzinie, w której jest już piątka dzieci, szóste w drodze i nie mają na chleb, ale matka i ojciec dwie sprawne ręce, to nóż mi się w kieszeni otwiera. Ludzie chyba wiedzą skąd się biorą dzieci. Proponuję antykoncepcję, wyjdzie taniej niż utrzymanie dziecka. To nie jest z mojej strony złośliwość, tylko świadomość. Stać mnie utrzymanie jednego, góra dwójkę dzieci, to na tyle dzieci się decyduje. Co niektórzy widzę, myślą od d. .. py strony, a później bida, i wychodzi jak wychodzi.
 • Jestem emerytką. Chciałam pomóc jakiejś Rodzinie i dołączyć się do inicjatywy Szlachetnej paczki. Ale jak przeczytałam potrzeby, które złożyli elblążanie i mieszkańcy powiatu elbląskiego, to zdębiałam. Potrzebują m. in. laptopów, sprzętu AGD, itp. Mnie nie stać na takie prezenty. Myślałam, że moje pieniądze pozwolą urządzić zwykłe święta jakiejś Rodzinie. A spotkałam tak wysokie wymagania. Życzę wesołych świąt.
 • dokładnie, priorytetem jest laptop, bo jak twierdzi rodzina będzie potrzebny do nauki zdalnej, ale o ile wiem to szkoła MUSI zapewnić dziecku "sprzęt"jeśli dziecko nie posiada zadnego do nauki zdalnej. Jednak każda wymówka dobra byle nabrać trochę wyposażenia za darmoche. Nie wiem z kogo robi się idiotów.
 • A te stowarzyszenie wiosna - to od tego znanego geja biedronia ? Jeśli tak to nie dam ani zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  17
  wredny(2021-11-30)
 • W obecnej sytuacji gospodarczej nie pracuje tylko ten co nie chce - etatów jest pełno, w zasadzie każdy duży sklep i fabryka w E-gu prowadzi rekrutację. Jasne, to ciężka praca ale jest, a i zarobki znośne. A tutaj nawet do noszenia wymagani wolontariusze - socjal arystokracji zagotowała by się niebieska krew w żyłach jakby mieli ruszyć się choćby po własne paczki. Trzeba dowieźć, donieść i jeszcze rozpakować. Dobrze, że w. .pę jeszcze nie wepchnąć.
 • Z większa częścią wypowiedzi się w 100% zgadzam. Mogę pomoc emerytom z głodowymi emeryturami i osobom chorym bez możliwości pracy. Np matka z niepełnosprawnym dzieckiem ale cała reszta to chyba robi z nas pracujących wariatów. Dziś nie można znaleźć pracownika do zwykłych podstawowych prac porządkowych nie wymagających kwalifikacji a jedynie szczerych chęci. Zrobiło się chore podejście a mnie trafia szlag jak widzę zbierających paczki np Caritas. .ojciec dyrektor ma niech da
Reklama