UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szlachetna Paczka także na wiosnę

 
Elbląg, Szlachetna Paczka także na wiosnę

Inicjatywę Szlachetnej Paczki kojarzymy zwykle z okresem świąt Bożego Narodzenia. Jednak wolontariusze i darczyńcy działają przez cały czas, tym razem w związku ze zbliżającą się Wielkanocą.

- O tej inicjatywie myśleliśmy z wyprzedzeniem. Chodzi o koszyk wielkanocny z potrzebnymi artykułami, stąd kontaktujemy się z rodzinami i osobami starszymi i samotnymi, pytając jakie są potrzeby, w jaki sposób można im pomóc – mówi liderka wolontariuszy w Elblągu Katarzyna Kozioł. - Są seniorzy, którzy po pierwsze nie powinni teraz chodzić na zakupy, a po drugie nie mają środków, żeby je zrobić. Niektóre rodziny i osoby radzą sobie od grudniowej akcji Szlachetnej Paczki i mają jeszcze zapasy, ale niektórzy czekają na pomoc. Organizujemy się z tym wszystkim, a nie jest to w dobie pandemii najprostsze zadanie – podkreśla.

Na czym dokładnie polega trwająca akcja? - W najbliższych dniach przeprowadzimy zbiórkę żywności, do której cegiełkę dołożą wolontariusze i darczyńcy. Chcemy tę żywność dostarczyć zachowując wszelkie środki ostrożności. Współpracujemy w tym dziele z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu – mówi liderka.

Katarzyna Kozioł informuje chcących włączyć się w akcję, że chodzi o zbiórkę trwałej żywności. - Wiemy, że sytuacja jest obecnie trudna, ale jeśli ktoś chciałby podzielić się nią z potrzebującymi, to będziemy wdzięczni za wsparcie – mówi. Z propozycją pomocy można się zgłaszać korzystając z danych kontaktowych na facebookowym profilu Szlachetnej Paczki w Elblągu.

Liderka elbląskich wolontariuszy zaznacza, że obecnie prowadzenie działalności na rzecz potrzebujących stanowi jeszcze większe wyzwanie niż zazwyczaj. Wynika to z ograniczeń, jakie nakłada na wszystkich stan zagrożenia epidemicznego, stąd wszystkie inicjatywy koordynowane przez Stowarzyszenie Wiosna wymagają nowego podejścia (o idei mądrej pomocy i działalności stowarzyszenia szerzej pisaliśmy m. in. w tym artykule).

- Wolontariusze Akademii Przyszłości spotykają się z dzieciakami w ramach konferencji online, o ile jest taka możliwość sprzętowa. Ostatnio udało nam się otworzyć Akademię w trzeciej już w szkole, tzn. w SP 14 na Zatorzu. Mamy w związku z tym nowych wolontariuszy, to otwarcie było bardzo radosnym wydarzeniem, a po chwili wynikła cała sytuacja związana z pandemią – mówi ze smutkiem Katarzyna Kozioł.

Podkreśla też, że często jedynym, choć niedoskonałym wyjściem z sytuacji, pozostaje Internet, tak w wolontariacie, jak i w edukacji i innych przestrzeniach.

- Cała ta sytuacja zdalnego nauczania wymaga samodyscypliny, cierpliwości i wyrozumiałości dla wszystkich stron. Czekamy razem z dzieciakami na to, kiedy będziemy mogli wrócić do szkoły i działać dalej w ramach Akademii – zaznacza.

Mimo realiów dnia dzisiejszego zachęca, by tym bardziej angażować się w pomoc potrzebującym. - Razem z wszystkimi wolontariuszami Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości zwracam się z prośbą o pomoc w naszej wielkanocnej akcji. Chcemy dostarczyć żywność zwłaszcza seniorom, osobom chorom i samotnym. Czas jest teraz trudny, specyficzny, tym bardziej każdy odruch serca jest na wagę złota – dodaje.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Seniorzy dostaną 13 emeryturę. Nie zmuszajcie wolontariuszy do kontaktów z innymi osobami. Najważniejszą sprawą jest przeczekanie i przeżycie tej epidemii. Życzę wszystkim dużo zdrowia.
  • Renciści i emeryci otrzymali 13 wynagrodzenie, zasiłek 500+ nie został wstrzymany zatem dzieci w rodzinach nie są głodne. Zacznijcie zbierać na paczki dla pracowników prywatnych przedsiębiorstw, które zostały zmuszone do wstrzymania prac.
Reklama