UWAGA!

Szlachetna Paczka w Gimnazjum nr 9

 
Elbląg, Szlachetna Paczka w Gimnazjum nr 9
fot. nadesłana

Gimnazjum nr 9 w tym roku  włączyło się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Do działań Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyły się klasy Ia, IIa, IIIa, IIb, IIIc i szkolny samorząd oraz darczyńcy indywidualni.

Szlachetna Paczka, ogólnopolska akcja zapoczątkowana w Krakowie, już od trzynastu lat łączy biednych i bogatych, potrzebujących i tych, którzy chcą się dzielić i pomagać. Do tej pory już 249 835 osób otrzymało mądrą pomoc. W tym roku ich grono się powiększy, m.in. dzięki działaniom pomocowym w Gimnazjum nr 9 w Elblągu, które to włączyło się w przygotowanie tegorocznej paczki.
       Nadszedł finał działań związanych ze Szlachetną Paczką w Gimnazjum nr 9. Szkolna społeczność włączyła się do działań grupy osób organizujących Szlachetną Paczkę dla wytypowanej elbląskiej rodziny, w skład której wchodzi gromadka wspaniałych dzieciaków. Do działań Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyły się klasy Ia, IIa, IIIa, IIb, IIIc i szkolny samorząd oraz darczyńcy indywidualni. Z tej okazji aktywnie działali szkolni wolontariusze, w szkole odbyły się kiermasze i kwesty oraz akcja informacyjna dotycząca Szlachetnej Paczki - inicjatywy Stowarzyszenia Wiosna. Za zebrane pieniądze udało się kupić artykuły spożywcze, artykuły szkolne, zabawki, multimedia, wózek dla dziecka, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego. Ogromne podziękowania składamy wszystkim, którzy stali się Świętymi Mikołajami i wspomogli akcję, a tym samym sprawili radość potrzebującym.
      
      
Katarzyna Kołodziejska, koordynator akcji i opiekun szkolnego wolontariatu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama