UWAGA!

Szlachetne Lampiony

 Elbląg, Szlachetne Lampiony
fot. arch, portEl.pl

Już w najbliższy weekend baza rodzin Szlachetnej Paczki zostanie otwarta.Z tej okazji w najbliższy piątek (15 listopada) na elbląskim placu Jagiellończyka odbędzie się wieczorne wypuszczanie lampionów oraz ognisty występ Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego.

Chcemy w ten sposób zachęcić elblążan do zapoznania się z ideą projektu Szlachetna Paczka i przez to - do pomocy drugiemu człowiekowi.
       Zapraszamy wszystkich szlachetnych elblążan do wspólnej zabawy! I Ty możesz zostać bohaterem!
       Podczas tego wydarzenia każdy będzie mógł puścić lampion w kształcie serca – symbolu Szlachetnej Paczki, który jednocześnie symbolizuje rodziny w potrzebie. Rozpalenie tego lampionu będzie symbolem zmiany, która zachodzi w rodzinach w ramach projektu Szlachetna Paczka.
       Na początku lampion jest tylko kawałkiem papieru ryżowego. Jednak jeżeli zadziała impuls, roznieca on ogień i wywoła w nim zmianę. Wówczas ta prosta forma papieru dojrzewa, nabiera pełnych kształtów i staje się lampionem, który może unieść się pod szczyt nieba. Właśnie takie zmiany zachodzą w Szlachetnej Paczce. Tu pomagamy rodzinom, które potrzebują takiego impulsu do zmiany. Rodzinom, które żyją w niezawinionej biedzie, często bez nadziei na poprawę.
       W tym wydarzeniu, to Wy – ludzie dobrego serca, darczyńcy – przygotowujecie paczkę i w ten sposób rozpalacie w rodzinach wiarę w siebie i wiarę w drugą osobę. Paczka napełnia te rodziny dobrym duchem i pozwala wznieść się ponad stan, w którym się znajdują.
       Pomoc w Szlachetnej Paczce prócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem – często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą jak najwięcej radości. Prezent, który jest przygotowana z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.
      
       Program wieczoru:

      
       17.00- rozpoczęcie happeningu
       17.15- fireshow w wykonaniu Elbląski Oddział Abstrakcyjny
       17.30- rozdanie lampionów, przygotowania do wypuszczenia
       17.45- równoczesne wypuszczenie lampionów w niebo

       Patronem medialnym Szlachetnej Paczki w Elblągu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Szlachetna Paczka Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama