UWAGA!

Szpitalne roszady

Elbląg, Szpitalne roszady
fot. arch. portEl

Oddział ginekologiczno-położniczy ze szpitala przy ul. Komeńskiego zostanie przeniesiony do Szpitala Miejskiego, a oddział neurologiczny - do Wojewódzkiego. Natomiast trzy szpitalne oddziały z ul. Żeromskiego, m.in. chorób wewnętrznych, będą się mieścić w dawnym Szpitalu Wojskowym - takie zmiany mogą wejść w życie już w listopadzie.

Sytuacja i wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2011 roku Szpitala Miejskiego i byłego Szpitala Wojskowego były tematem zwołanego przez wiceprezydenta Elbląga Tomasza Lewandowskiego posiedzenia Rad Społecznych obu jednostek.
       - Priorytetem jest dobro pacjenta - mówi Tomasz Lewandowski, wiceprezydent Elbląga. - Dyskutowaliśmy więc na temat optymalizacji świadczonych usług lecznictwa szpitalnego oraz o docelowym rynku tych usług w naszym mieście
       Podczas spotkania szczegóły przedstawiali dyrektorzy szpitali. Członkowie rad ocenili nie tylko sytuacje finansowe obu jednostek, ale również wykorzystanie łóżek szpitalnych w poszczególnych oddziałach.
       Rada Społeczna byłego Szpitala Wojskowego podjęła uchwały o przeniesieniu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodków do szpitala przy ul. Żeromskiego oraz o przeniesieniu Oddziału Neurologicznego do Szpitala Wojewódzkiego.
       Z kolei Rada Społeczna Szpitala Miejskiego podjęła uchwały o przeniesieniu Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Pulmonologicznym i Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym oraz Zakładu Usprawniania Medycznego, Ośrodka Rehabilitacji Dziennej do byłego Szpitala Wojskowego. Jednocześnie decyzją rady zlikwidowany zostanie Oddział Żywienia (kuchnia).
       - To bardzo dobry kierunek zmian i cieszę się, że rady podjęły te uchwały. Przemieszczenie oddziałów między szpitalami pozwala zadbać o jak najlepszą opiekę medyczną elblążan oraz poprawi wyniki finansowe zarówno szpitali miejskich, jak i wojewódzkiego. Dzisiejsza dyskusja jest początkiem docelowego modelu funkcjonowania usług medycznych w Elblągu – dodał Tomasz Lewandowski.
       Z proponowanymi zmianami radni Komisji Zdrowia zapoznają się na posiedzeniu 19 sierpnia. Jeśli uzyskają one pozytywną opinię, od listopada poszczególne oddziały funkcjonować będą już w nowych miejscach.
      
Biuro Prasowe UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To na jaką cholerę Wojskowy kupuje TK ? Pieniądze są marnorawione i te z UE i nasze, podatników, po co 2 pracownie radiologiczne w obu szpitalach, 2 sterylizatornie. .. .bez sensu
 • Od mieszania herbata nie robi się słodsza Panie Tomaszu
 • Może się nie znam, ale to błędne decyzje i pociagną za sobą zwolnienia, w wojewodzkim na neurologi pacjenci beda lezać na korytarzach. Ale tu chodzi przecież o dobro pacjenta, to niełatane dziury w jezdniach są również z uwagi na dobro kierowców. Czuje, że po rzadach PO w Elblągu juz niewiele pozytywnego zostanie. A co Nowaczyk na to, że pomyslodawca przeniesienia jednostki z Mazurskiej do Goldapi, min. Klich podał sie do dymisji, może jest jeszcze czas by coś tu zmienić.
 • Najlepsza dezyzja to likwidacja kuchni w szpitalach, przecież nie są od żywienia, tylko od leczenia.
 • -czy rada spoleczna szpitala dziala spolecznie /za darmo / czy za kase i kto w niej jest jesli nie jest tajemnica.
 • Chcieliście Grześka na prezia, to nie narzekajcie
 • Neurologia ( dobrze płarne procedury ) do wojewódzkiego, interny "dołujące" do wojska. TK w 70% wykorzystywane przez neurologów zostaje tam gdzie nie nie będzie oddziału. Och PO-wskie reformy i tak w całym kraju. Ale główna animatorka, menager służby zdrowia będzie się czym miała POchwalić w kampanii biedni ludziska to kupia
 • a moim zdaniem jeżeli jest zła sytuacja, a w szpitalu na Żeromskiego jest bardzo zła, od wielu lat milionowe straty, to trzeba to próbować to zmieniać i obecne posunięcia są początkiem tych zmian, a miliony złotych wydane na dziury w budżecie w szpitalu na Żeromskiego można wydawać na łatanie dziur w drogach
 • jestem pacjetka gabinetu ginekologicznego szpitala woj. jest tam piękny gabinet i sala do przygotowania się do badania czy to po remoncie zginie proszę o odpowiedz obecna władz tylko miesza a nic nie robi a ja ich wybrałam jestem mocno rozczarowana elblązanka.
 • jedynym szpitalem, który na tym korzysta jest Szpital Wojewódzki, a że pani Gelert jest z PO i to wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej więc ma ogromny wpływ na decyzje pana Lewandowskiego i Nowaczyka. Tylko obaj panowie zapominają, że powinni dbać o szpitale własne a nie marszałkowski. Po tych roszadach sytuacja szpitala miejskiego będzie dramatyczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2011-08-11)
 • Do wszystkich szanownych malkontentów, za przeproszeniem, zamknijcie M O R D Y !!! Juz nie mogę czytać tych Waszych debilnych i ograniczonych komentarzy. Jak nikt nic nie robił to ŹLE, jak robią to też ŹLE. Nie jestem sympatykiem PO, ale skoro taki jest wybór większości to niech tak będzie. Rozliczymy tych ludzi na koniec kadencji i wtedy będziecie mieli pole do popisu. Jak na razie, to coś się dzieje w tym mieście i niech tak będzie dalej. Jeśli dla Was najważniejsze są dziury w drogach to gratuluję. Widać Heniu nalał smoły w doły i zasypał piachem i to juz Was uszczęsliwiało i usypiało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Speede_Gonzales(2011-08-11)
 • przecieżte roszady są po to żeby sprywatyzopwać miejski i rozwalić wojskowy, a wtedy na placu boju zostanie jeden - jedyny, wojewódzki pod słusznym kierownictwem
Reklama