UWAGA!

Sztafeta pokoleń trwa

 Elbląg, Sztafeta pokoleń trwa
Fot. 4W-MBOT

Dzięki współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i Zespołu ds. Kombatantów 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ponad 60 weteranów walk o niepodległość jeszcze przed Świętami otrzyma wielkanocne paczki. Znajdą się tam m.in. świąteczne ciasta, stroiki, kawy i herbaty, płyny do prania i własnoręcznie wykonane kartki przygotowane przez dzieci z warmińsko-mazurskich placówek.

- Cyklicznie w okresie Świąt włączamy się w akcję, której celem jest wykonanie przez uczniów własnoręcznie kartek świątecznych dla kombatantów. Mamy nadzieję, że przyniosą radość i wywołają uśmiech na ich twarzach. Pamięć o bohaterach to nie tylko pamięć o poległych, lecz także pamięć o wciąż żyjących, wielkich, choć czasem zapomnianych żołnierzach, którzy ryzykowali życie i zdrowie dla wolnej Polski. – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewiem, Wioletta Nowakowska.

Mjr Irena Tyman, bohaterka podziemnej Polski, łączniczka Armii Krajowej zaangażowana w działalność konspiracyjną od 1941 roku, w grudniu 2020 wraz z paczką otrzymała piękne kartki wykonane przez dzieci z elbląskiego przedszkola i postanowiła na nie odpisać. Poruszający list i zdjęcia, jaki dyrekcja Przedszkola nr 5 w Elblągu otrzymała od Pani major sprawiły, że dzieci i wychowawcy placówki przygotowali urodzinową niespodziankę, którą żołnierze 4W-MBOT przywiozą Kombatantce z okazji jubileuszu setnych urodzin.

Angażując dzieci i młodzież szkolną w akcje na rzecz naszych bohaterów, wspólnie dbamy o to, by pamięć i szacunek nie odeszły wraz z nimi. Sztafeta pokoleń powinna dalej trwać – to obowiązek nas wszystkich.

ppor. Anna Szczepańska przewodnicząca Zespołu ds. Kombatantów 4W-MBOT
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • RobertKoliński Generał Wojska Polskiego został skazany przez organ obcego państwa za działalność pro-pedofilską. Ani polski sąd, ani żadna inna polska instytucja państwowa nie potwierdziły winy generała. Czy Wojsko Polskie będzie bronić honoru polskiego generała? Chodzi o jednego z najwyższych stopniem przedstawicieli polskiej generalicji (generał dywizji Wojska Polskiego), uhonorowanego najwyższymi odznaczeniami państwowymi, m. in. : - w uznaniu zasług Prezydent RP w dniu 22 grudnia 1995 r. nadał mu Krzyż Oficerski Polonia Restituta, - za wybitne zasługi Prezydent RP w dniu 2 listopada 1998 r. odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Nie co dzień generałowie Wojska Polskiego są skazywani przez obce państwa, prawda? Wojsko Polskie - jakieś stanowisko??? Hashtagi: #kler, #kryminalisci, #styropiany, #WP, #zenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  RobertKoliński(2021-03-30)
 • Miły gest szczególnie kartki lecz myślę, że weteranie woleliby się razem spotkać. W pewnym wieku żyje się w dużym stopniu przeszłością i pamięć wsteczną ma się o wiele lepszą niż tą sprzed godziny. Spotkałam na swojej drodze babcie, która z ogromnym zapałem dzieliła się swoją wiedzą lecz ja nie miałam dla niej wystarczająco czasu.
 • Jedna osoba w dwu po staciach?Jak ona to robi? Może w rozkroku? Hashtagi: #kukuk
 • Wkleiłabym zdjęcie Don Wąsyla aby pomóc Tobie rozwiązać zagadkę ale. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  dobry wywiad nie jest zły ;&#(2021-04-01)
Reklama