UWAGA!

Tajemnice miasta

 Elbląg, Tajemnice miasta
(fot. Klub Nowodworski)

W sobotę, 12 września, odbędzie się premiera online najnowszej produkcji Klubu Nowodworskiego. O godzinie 18 na kanale Klubu w serwisie Youtube zaprezentowany zostanie film dokumentalny w konwencji wirtualnego spaceru po Nowym Dworze Gdańskim pt. “Tajemnice Miasta”.  

- Produkcja to jedno z działań z okazji obchodów 450. rocznicy powstania stolicy Żuław. Ale tym spacerem chcemy również przypomnieć o innej ważnej dacie. Dokładnie 140 lat temu, we wrześniu 1880 roku, Nowy Dwór Gdański otrzymał prawa miejskie – tłumaczy Mariola Mika, kierownik Żuławskiego Parku Historycznego. - W rolę przewodnika w filmie, który odkryje przed widzami wiele ciekawych tajemnic stolicy Żuław, wcieli się historyk Łukasz Kępski. Przybliży on mieszkańcom zadziwiające historie miejsc, na pozór bardzo dobrze im znanych. Wśród poruszanych w filmie zagadnień pojawi się m.in. przemysł, życie codzienne mieszkańców i sprawy administracyjne miasta. Za kamerą naszej nowej produkcji ponownie stanął fantastyczny Krzysztof Kowalski, z którym mieliśmy przyjemność tworzyć "Duchy Miasta", autor programu Krzy.K. Spokoju – dodaje.

Wirtualny spacer to jedno z działań projektu “Świętujmy w sieci! 450 lat Nowego Dworu Gdańskiego”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Kultura w Sieci.

Film będzie można obejrzeć na kanale Klubu Nowodworskiego. 

Kamila Ziętek, Żuławski Park Historyczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama