UWAGA!

Tajemnicze znaki w parku

 Elbląg, Tajemnicze znaki w parku
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

- W sprawie znaków informacyjnych w parku Kajki, a dotyczących wprowadzania psów lub nie na teren parku - taką interpelację przygotowała Małgorzata Adamowicz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej (PO). Czy w parku obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt?

Małgorzata Adamowicz wskazuje, że w parku Kajki funkcjonują "dwa wykluczające się znaki".

- Jeden zawiera tekst "ZAKAZ WPROWADZANIA ZWIERZĄT". Na drugim znaku widnieje napis: "Pamiętaj, twój pies musi być na smyczy, a pies agresywny w kagańcu. Zawsze posprzątaj po swoim psie" - relacjonuje radna. Pyta, który znak jest właściwy.

Jak interpretować oznakowanie parku dotyczące zwierząt? Na to pytanie odpowiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

- Na teren parku można wejść z psem - stwierdza na początku swojej odpowiedzi. Dodaje, że znaki, o których mowa w interpelacji, "dotyczą znaków i informacji pełniących różne funkcje". - Tablica informacyjna zawiera przedstawione w skróconej formie główne zasady korzystania z całego parku. Znaki zakazujące wprowadzania psów i zwierząt ustawione są zaś w tych częściach parku, gdzie znajdują się jego elementy i obiekty, na których teren nie powinny być wpuszczane zwierzęta w ogóle niezależnie od tego czy są wprowadzone na smyczy czy nie - tłumaczy włodarz miasta.

Ten drugi znak dotyczy Ogrodu Różanego i terenu wokół zbiornika wodnego w dużej części parku z uwagi na posadzoną tam roślinność ozdobną.

- Przyznaję, że komunikaty przekazywane w przedmiotowym zakresie przez znaki i tablice mogą być jednak odczytane jako wzajemnie sprzeczne. W najbliższym czasie Zarząd Zieleni Miejskiej zaktualizuje znaki ustawiane w parku, w tym znaki zakazujące wyprowadzania psów/zwierząt zostaną zastąpione znakami "Posprzątaj po swoim psie" - pisze prezydent Elbląga.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama