UWAGA!

Tak dzisiaj wygląda Jelenia Dolina

 Elbląg, Tyle zostało z grilla w wiacie
Tyle zostało z grilla w wiacie (fot. Michał Skroboszewski)

Zniszczone ławki, zdewastowane grill we wiacie, wyrwane słupki – taki widok czeka na osoby, które odwiedzą Jelenią Dolinę. - Robimy co możemy, by to miejsce utrzymać w dobrym stanie, ale ciężko nadążyć z naprawą zniszczeń – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg, które zarządza tym terenem. Zobacz więcej zdjęć. 

Jelenia Dolina, wtorek około południa. Na parkingu stoi kilka aut, na trawie opala się kilka osób, jedna z nich pływa w jeziorze na materacu. Jednym słowem wakacyjna sielanka, choć w jeziorze , które jest zbiornikiem wody dla Elbląga, obowiązuje zakaz kąpieli. Byłoby jeszcze milej, gdyby nie dzieło zniszczenia, jakie można oglądać wokół: wyrwane ławki, walające się śmieci, zniszczony grill we wiacie, wyrwane słupki. Ocalały na szczęście charakterystyczne Smoki, nie ma za to pomostu, który jeszcze kilka lat temu cieszył oko.
       - Resztki pomostu musieliśmy rozebrać, bo zagrażały bezpieczeństwu. Kilka lat temu odnowiliśmy to miejsce, postawiliśmy nowe ławki, doprowadziliśmy do porządku wiatę, naprawiliśmy schody, pomagała na młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy. Robimy, co możemy, by je utrzymać w dobrym stanie, ale ciężko nadążyć z naprawą zniszczeń. Leśniczy dwa razy w tygodniu odwiedza to miejsce, sprawdzając, czy firma sprzątająca wywiązuje się ze swoich obowiązków – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg, które zarządza tym terenem.
       To jednak za mało, by ocalić popularne Smoki przed zniszczeniem. Teren nie jest monitorowany, więc to woda na młyn dla wandali.
       - Od dłuższego czasu inwestujemy w turystyczną infrastrukturę w lasach. Do końca roku ma powstać kompleksowa koncepcja rozwoju takich miejsc w Nadleśnictwie Elbląg i z pewności Jelenia Dolina będzie w niej ujęta. Konsultujemy właśnie ten dokument z samorządami i organizacjami, później będziemy szukać środków na potrzebne inwestycje - dodaje Jan Piotrowski. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • do pilnowania drzewa mają kamery - dlaczego nie na Jeleniej Dolinie
 • ludzie to tchórzę, gdy widzą jak gdzieś z dala od oczu ktoś coś niszczy to nie dzwonią na Policję, ale jak już jest zniszczone to obwiniają wszystkich włącznie z Policją, ale nie sprawców. ..
 • Myślę, że akty wandalizmu ( nie nazywać to zniszczeniami ) powinno się w przypadku osądzania przez SĄDY ( szanowne ) umarzać, a wtedy to wiaty i inne dobra publiczne byłyby dewastowane tuż po wybudowaniu i temat byłby nieaktualny. NIECH ŻYJE TOLERANCJA WOLNOŚĆ I SWOBODA hihihi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  4
  przyjacieljeleniadolina(2015-07-22)
 • Uważam ze gdyby byla normalna plaża i kąpielisko to by przyciagnelo normalnych ludzi i deb... by nie bylo
 • Na większości parkingów leśnych jadąc przez kraj teren jest monitorowany. Takie parkingi są na trasie gdzie dookoła nic nie ma tylko las i droga. Monitoruje się też lasy na "odludziu" żeby śmieci nie wyrzucali a tu biedaki z nadleśnictwa Elbląg nie potrafią zadbać o jedyny skrawek wypoczynku elblążan w okolicy z dostępem do wody i miejscami na grilla. Zwolnić tych nieudaczników, ukarać i wymienić kadre na ludzi kreatywnych którzy odmienią całkowicie podejście do sprawy Jeleniej Doliny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  Gajowy.MA-RUCHA(2015-07-22)
 • Panie Gruchalski Ameryki pan nie odkrył!! W ubiegłym roku widok był podobny a z tego co pamiętam info pisało dodatkowo o fatalnym dojeździe do tego miejsca
 • Należy ustanowić całodobowy nadzór z karabinami maszynowymi, oczywiście z ostrymi nabojami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  jezry(2015-07-22)
 • Byliśmy wczoraj z dzieciakami w Jeleniej Dolinie i zniszczenia te na pewno nie zostały dokonane do godz. 18-tej, bo mniej więcej o tej porze opuszczaliśmy teren jako ostatni i do tego czasu wszystko było w najlepszym porządku. Debilowi, który zniszczył wiatę należałoby upieprzyć ręce przy samej rzyci a potem zębami kazać przywrócić miejsce do poprzedniego stanu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  papieżtygodnia(2015-07-22)
 • Byliśmy wczoraj w Jeleniej Dolinie z dzieciakami i zniszczeń tych na pewno nie dokonano przed godz. 18-tą, bo mniej więcej o tej porze opuszczaliśmy miejsce jako ostatni i wtedy wszystko było jeszcze w najlepszym porządku. Matołowi, który spalił tę wiatę należałoby obciąć łapy przy samej rzyci i potem zębami kazać przywrócić miejsce do poprzedniego stanu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  papież.tygodnia(2015-07-22)
 • wpuścić bydło do lasu to zeżre nawet trawę.
 • Wczoraj na ul Mazurskiej 2 radiowozy z radarami w odległosci 500m jeden od drugiego. Gdyby nasza policja zaczeła dbac o nasze dobro i bezpieczenstwo, pewnie takie artykuły nie miały by miejsca i wandalizm byłby mniejszy. Ale o ile pewniej dybac na kierowcę jadącego 62 km po miescie, niz narazac się łobuzom, to takie zagmatfane tylko w Elblągu.
 • Ludzie dlaczego wszystko niszczycie czy rozumu nie macie, przecież to dla nas i naszych dzieci, rodzin, przecież latem czy wolny i ciepły dzien jedziemy w takie piękne miejsce odpocząć, zrobic grila czy ognisko i posiedziec na łonie natury, wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd jak sie szanuje takie miejsca, ludzie to bydlaki i padalce
Reklama