UWAGA!

Takie same potrzeby, inne możliwości…

W środę 17 czerwca w Centrum Pomocy Społecznej Rodzinie i Dzieciom „Źródło” w Zielonogradsku odbędzie się międzynarodowe seminarium realizowane w ramach projektu „Społeczeństwo wszystkich” przez partnerów z Polski, Rosji i Niemiec.

To polsko-rosyjsko-niemiecki projekt realizowany przez Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu oraz Organizację „Ruczejok" z Zielonogradska i „Ohne Barrieren" z Rostocku. Adresowany jest do młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych, rodziców, opiekunów, terapeutów, a także pracowników opieki społecznej i administracji samorządowej oraz wolontariuszy. W ramach projektu zaplanowane są warsztaty pedagogiczno-terapeutyczne dla młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych, wizyty studyjne terapeutów w Elblągu, Rostocku i Zielonogradsku, konsultacje dla rodziców i opiekunów oraz seminarium.
       - Podczas wizyty w Zielonogradsku zaprezentowana zostanie praca Centrum „Źródło” – oddziału zapobiegania bezdomności oraz oddziału dziennego dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – mówi Teresa Miłoszewska z CkiWM Światowid. – Specjaliści z Rosji., Polski i Niemiec zaprezentują systemy prawne dotyczące osób niepełnosprawnych w poszczególnych krajach.
       Wśród ekspertów z Polski znalazły się Marlena Szwemińska, pedagog specjalny i Alicja Guła, oligofrenopedagog, a tytuł ich prezentacji to „Takie same potrzeby, inne możliwości. Wspólne życie, wspólne korzyści.”
       Projekt, dofinansowany ze środków Roberta Bosch Stiftung oraz Fundacji im. Stefana Batorego, zakończy się 30 września.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama